ASİM OFİSİMİZİ TÖRENLE AÇTIK

24.11.2018

Mezunlar Derneğimiz Antemder’e Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinden tahsis edilen; A Blok 1. Kattaki 108 numaralı Dernek ofisimizi 24 Kasım Öğretmenler Gününde Öğretmenlerimiz,Öğrencilerimiz, mezunlarımız ve konuklarımızla birlikte açtık.

Dernek Başkan Yardımcısı Y.Elektronik Mühendisi İbrahim KÜCÜ’nün sunumu ile başlayan törende, saygı duruşu ve istiklal marşının ardından; Antemder Başkanı Orhan YÜKSEL, Mezunumuz,Dernek üyemiz Antalya Milletvekili Çetin Osman BUDAK, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan KAÇMAZ, Mezunumuz,Emekli idareci öğretmenimiz, dernek kurucumuz Hüseyin KAYATEPE, Dernek kurucusu Elektrik Bölüm şefimiz Cemal ÇERÇEL, 

Akdeniz Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi başkanı Mehmet Öztürk, Emekli Öğretmenlerimizden Muammer DİNÇ, Timur KARCAALTINCABA, Dernek saymanı Mevlüt PANCAR, 1953 mezunu abimiz Ziya Özen FIRAT,Emekli Öğretmenimiz Havva ÇAKMAK,deetim kurulu üyemiz Diş Hekimi R.Macit KARAMAN,okul aile birliği başkanımız Özlem AKSU ile Mezunumuz ve Dernek üyemiz olan Burdur M.A.Ersoy Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Latif Gürkan KAYA öğrencilerimiz sırayla kısa kısa konuşma ve şiirlerin ardındankurdela kesilerek iyi dilekler paylaşıldı.

Açılışa törene katılamayan mezunlarımız Mustafa YILMAZ, Davut ÇETİN, Adlıhan DERE ile birlikte mezun üyemiz Muhittin BÖCEK,onursal üyelerimizÜmit UYSAL ve Ayşen Hamamcı Oğlu, Hakan TÜTÜNCÜ, Büyükşehir Bld. Başkanı Menderes TÜREL çiçek ve çelenk gönderdiler. Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu ve Antalya Milletvekilleri telgraflarla açılışı kutladılar.

Açılış kokteylinde pasta, kuruyemiş, meyve suyu, çay ikramının yanında katılanlara günün anısına baskılı tükenmez kalem ve beyaz karanfiller hediye edildi. Açılışla ilgili fotoğraf ve videolara www.antemder.org.trSİTEMİZDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.
Derneğimizin başarılarının devamını diliyor, çalışanlara ve açılışa katılanlara teşekkür ediyoruz.

 

 BAŞKAN ORHAN YÜKSEL'İN AÇIŞ KONUŞMASI:

"" Sevgili Dostlar MERHABA..

     Saygı değer öğretmenlerimiz,

     Mezunlarımız, Dernek Üyelerimiz, komşu derneklerimizin temsilcileri, Muratpaşa Belediyemizin hizmet erleri, hoş geldiniz. Açılış günümüzü güzelleştirdiniz, bizleri onurlandırıp  gururlandırdınız.

      Üç yıl önce aynı  gün,  24 Kasım 2015 Öğretmenler gününde başlayan bir gönül yolculuğunun, gönüllü  bir hikayenin  yeni bir dönemecinde sizlerle birlikteyiz.

      O tarihte okulumuzda kutlanan öğretmenler gününe beni de davet etmişlerdi.  Atelye öğretmenlerim ve rolmodellerim olan sayın Halit KÜÇÜKTÜLÜ ve  merhum  Melih UYAR öğretmenlerimin talimat gibi ricaları ile,  güzel okulumuzun  71. Yılında, O gün doğmuştu  Mezunlar Derneğimiz.

Sevgili Okul Müdürümüz ve okulumuzun mezunu olup aynı okulda görevli olan özverili öğretmen arkadaşlarımızın  ilgi ve destekleriyle yola çıktık ve  adını ANTEMDER koyduk derneğimizin.  Kurucu başkanı oldum. Gönüllü işçisi, ırgatı, memuru, herşeyi oldum Mezunlar Derneğimiz Antemder’in.

Ben 1973 mezunuyum  güzel okulumun.  Aradıkça yeni mezun kardeşlerimizi, bazen de mezun abilerimizi bulduk. Gönül yolunda hep birlikte yürüdük ve yürüyüşe devam ediyoruz.  Bazen yorulduk, kimi zaman gerildik, ama yılmadık. Çünkü inandık.

 Dayanışmayan, yardımlaşmayan, kucaklaşmayan ve paylaşmayan toplumun mutluluk üretemeyeceğine inandık. Örgütsüz Toplumun ölü toplum olduğunun bilinci ile, mezunlarımızın da örgütlenmesi  gerektiğine inanarak;  ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ ‘ni nisan 2016 da kurduk.

 Makina Mühendisi ve  Eğitimci olarak; okullarımızda ve Ülkemizde eğitimin kalitesi  ve etkinliğinin artması için, her yurttaşın mezun olduğu okullarla ilişkisini kesmemesinin, olanakları ölçüsünde okullarına "Mezunlar Dernekleri" vb. yöntemlerle destek olmalarının gereğine inanıyor ve uzun yıllardır bu konuya kafa yoruyorum. 

Aynı fikre ve örgütlenmenin yararına  İnanan okuldaşlar  olarak hemfikir olduk ve birlikte yola çıkarak, okulumuz bünyesinde  çalışmaya koyulduk.

Okul idaremizin anlayışı  ve okuldaşlarımızın desteği ile, önceki yıllarda küçük denemelerini yaptığım  OKULA DÖNÜŞ PROJEMİZİ uygulamaya koyduk ve geliştirerek devam ediyoruz. Derneğimiz ve Projemizin detaylarına www.antemder.org.tr  web sitemizden ve facebook sayfamızdan ulaşabilir, bizi Antemderi edebilirsiniz.

 Muratpaşa Belediyemizin geliştirip gerçekleştirdiği bu güzel yapıdan, Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi projesinden ofis edinip, bu benzersiz projenin paydaşı olmakla yeni bir dönemece geldik.

 Antemder’in devam etmekte olan projelerine ek olarak; Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi ile ortaklaşacağı, tasarım aşamasında ki  toplumsal içerikli Eğitim projelerinin,  Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezinde  daha da anlam kazanarak sürdürüleceğinin inancını ve heyecanını yaşıyoruz.

Karanlığa küfretmekle aydınlık gelmeyeceğinin bilinci ile,ışık olmaya, ışık yakmaya, yanan ışıkları koruyup kollamaya çalışıyoruz. Hep birlikte yürüyelim, ilerleyelim istiyoruz.

 Sevgili dostlar, geldiğimiz noktada teşekkürü hak eden O kadar çok kişi var ki, tamamını saymaya çalışarak vaktinizi almayacağım ancak, çok hakedenlerin bazılarını anmadan  da geçemeyeceğim.

*Öncelikle,  yıllardır süren dernekçilik  çabalarımda benden daha çok yorulan, Antemder’in bu güne gelişinde en büyük pay sahibi  olan sevgili eşim Teknik Öğretmen Nihal YÜKSEL’e  çok teşekkür ediyorum. Onun anlayış ve desteği olmasaydı ben başaramazdım, desteklerinin devamını bekliyorum.

*Dernek fikrinin doğmasıyla birlikte her konuda destek olan, teşvik edip imkan sağlayan sevgili okul müdürümüz Hasan Yıldız’a, ve ekibine teşekkür ediyor desteklerinin devamını diliyorum.

*24 Kasım 2015 den  beri  benimle birlikte koşturan, yoğunluklarına ve yorgunluklarına rağmen yanımda olan, okulumuzun mezunları sevgili öğretmenlerimiz Funda Örek ve Mazez Kart’a,  gönül desteklerini esirgemeyen diğer öğretmenlerimize, bu güne kadar yönetim ve denetim kurullarımızda görev alan tüm üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Özellikle son bir yıldır tüm mesaisini derneğe ayırarak yanımda olan, gücümüze güç katan sevgili kardeşim, başkan yardımcım  Y.Elektronik Mühendisi İbrahim  KÜCÜ’ye çok teşekkür ediyor, enerjisinin devamını diliyorum.

 *Talep ve teşvikleriyle derneğin oluşumuna sebeb olan, geçen şubat ayında ansızın aramızdan ayrılan sevgili öğretmenim, boksör lakaplı efsane hocamız merhum Melih UYAR’ı rahmetle anıyorum. Bu günleri görmesini çok isterdik, olamadı.

Dernek ofislerimizin yeniden düzenlenmesinde ilgi ve katkılarını esirgemeyen Emekli öğretmenlerimiz Havva ÇAKMAK  ve Dilek  DEMİROK’a  çok teşekkür ediyorum.

Ofisimizin imalatlarını malzeme maliyetine yapan mezunumuz  Cengiz Karakulak kardeşimize  ayrıca teşekkür ediyorum

  *Bu güzel Dernek Odamızın tefrişi, açılış ve ikram giderlerimizi karşılayan okuldaşımız, Teknikeller Şirketler Grubu sahibi, okulumuz 1980 makina mezunu sayın Mustafa YILMAZ’a ve okulumuzun 1956 mezunu olan babası  Erol YILMAZ abimize  çok teşekkür ediyor, hayırlı bol kazançlar diliyorum.

Kuruluşumuzdan günümüze derneğimize destek olan mezunumuz, dernek üyemiz Konyaaltı Belediye Başkanı Sayın Muhittin BÖCEK ve ekibine teşekkür ediyorum.

 *Hizmetleriyle bu yıl da; Çok Yüksek İnsani Gelişme Düzeyi'ne sahip Belediye ödülünün sahibi olan, böylesi benzersiz bir projeyi Antalya Sivil Toplumunun hizmetine sunan Muratpaşa Belediyemizin değerli Başkanı ve derneğimizin onursal üyesi sayın Av. Ümit UYSAL ve ekibine çok teşekkür ediyor, başarılarının ve ödüllerinin devamını diliyorum.

Aramızda olamayıp, çiçek, telefon, telgraf, ve mesajları ile kutlamalarını ve iyi dileklerini bildirip selamlarını yollayan tüm dostlarımıza  çok teşekkür ediyor,ilk fırsatta derneğimize bekliyorum.

Açılışımıza onur veren tüm değerli konuklara, komşu derneklerimize ve aramızda bulunan tüm öğretmenlerimize ayrı, ayrı teşekkür ediyor; 24 kasım Öğretmen günlerini kutluyor,tüm mezunlarımız adına saygı ve sevgiler sunuyor, ellerinden öpüyorum. Hepinizi çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi paylaşmaya davet ediyorum. Sağlıkla ve  Sevgiyle kalın.""

 

ÖĞRENCİ KONUŞMASI:

SEVGİLİ   ÖĞRETMENLERİM,

Öğretmenler gününüzü kutlayarak başlamakistiyorum. İyi ki sizler varsınız.

Büyüklerim, Arkadaşlarım. Sevgili Konuklar Hoş geldiniz.

Ben, Antalya nın, Konyaaltı Caddesinin eğitim çınarı, Antalya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi    Elektrik Bölümü   11.  sınıf öğrencisi  BERKAY ALTIKULAÇ

Bu gün her öğrenciye kısmet olmayacak bir onurla  aranızdayım. Okula başladığım yıl bu günü hayal edemezdim çünkü okulumu henüz tanımıyordum.

 10. Sınıfdan  itibaren farkettim nasıl bir okulda okuduğumu. Şubat ayında okulumuzun girişine metrelerce yükseklikte bir afiş, 60 kişilik bir liste asıldı.

Profesörler, Dekanlar,Doktorlar,Avukatlar, Belediye Başkanları, Milletvekili, onlarca mühendis ve öğretmen, iş adamları, tiyatro sanatçısı var listede. Hepsinin okulumun önceki mezunları olduklarını öğrendim. Sevindim, gururlandım ve okulumu O zaman farkettim.

Devamında listede ismi olan abilerimizden, ve bazı konuklar sırayla okula gelip bizlerle tanıştılar. Tecrübelerini öğrencilik ve mezuniyet sonrası anılarını paylaştılar. Proje denince Makinayı İnşaatı hatırlardım. Bu uygulamanın da  Mezunlar Derneğimizin okulumuzda başlatttığı  bir Eğitim Projesi olduğunu öğrendim günler geçtikçe.

Bu yıl daha sıkı sarıldım okuluma. Çalışırsam başaracağımı anladım mezun büyüklerimi tanıdıkça.  Dernekçiliğin ne olduğunu öğrenmeye başladım izledikçe,  gözlemledikçe.

            İlk günlerde okulun öğretmeni sanıyordum Orhan YÜKSEL hocamı. Bazı günler sabah benden önce geliyordu okula. Sonra İbrahim abiyi sıkça görmeye başladık okulumuzda. Okulumuzun görevlisi olmadıklarını, Okul arkadaşımız olduklarını ve bizim için gönüllü olarak çalıştıklarını öğrendik.  Bizi ve geleceğimizi düşünen gönüllülerin olması çok güzel.

Atelye öğretmenlerimin bir kısmının da okulumuzun mezunu  okul arkadaşlarımız olduğunu, dernek üyesi olup bizim için gönüllü olarak da çalıştıklarını öğrendim bu sayede.  Ders görevlerinin dışında, dernek üyesi olarak da çaba harcıyorlar bizim için.

Geçen yıl düzenledikleri Mezuniyet günü beni de heyecanlandırdı. Okulumun  son yılını heyecanla bekliyorum. Bir gün Mezunlar Derneğimizin üyesi olup ben de  okuldaki kardeşlerim için bir şeyler yapmak istiyorum. Başarılı bir mezun olmak istiyorum ve artık başaracağıma inanıyorum.   Öğretmenlerimi daha ilgili dinlemeye, daha iyi öğrenmeye başladım son dönemlerde. Hepsine teşekkür ediyorum.

                          Böyle bir okulun öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum. Öğretmenlerimin Öğretmenler gününü kutluyor, saygıyla sevgiyle   ellerinden öpüyorum.

              Bu güzel dernek ofisini Okul dışındaki okul kapımız, yeni bir evimiz olarak görüyor, gerçekleştirenlere tüm öğrenci  arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.

                          Bizler adına Derneğimize destek olanlara,  başta Dernek sorumluları Orhan hocamıza, İbrahim abimize,Funda öğretmenimize ve  herkese çok teşekkür ediyor, sevgiler sunuyorum.   24.11.2018