Konuğumuz 1991 Mezunu Oprt.Dr. Hasan MAY

02.04.2018

Okula Dönüş Projemiz!in konuğu 1991 Motor Bölümü mezunumuz Oprt.Dr. Ortopedi Uzmanı Hasan MAY idi. www.antemder.org.tr
Antalya Atatürk Araştırma Hastanesi Uzman Hekimlerinden olan Sayın MAY, erken saatlerde okulumuza gelerek İstiklal Marşı okunmasının ardından Öğrencilerimize takdim edildi.

Öğrencilik yaşamından kesitler paylaşan sayın MAY, gençlerin hedef belirlemeleri gerektiğini, çalışarak başarılamayacak meslek olmadığını, imkansızlıklarına rağmen çalışarak,hayallerinin sınırlarını belirleyerek Tıp Fakültesine girdiğini anlattı.

Ortopedi, Diş hekimliği vb. Cerrahi boyutlu hekimliklerde teorik bilgi kadar becerinin de önemli olduğunu, çocuk yaşlarda Sanat Okuluna başlamış olmasının, alet kullanma pratiğini, becerisini geliştirdiğini. bu nedenle mesleğinde daha başarılı olduğunu anlattı.

Konuşmasının sonunda Dernek kurucularından Denetim Kurulu üyesi Funda ÖREK öğretmenimiz tarafından kendisine derneğin çerçeveli okul fotoğrafı hediye edilen sayın MAY, daha sonra, başkan Yüksel ve Müd. Yrd. Uğur Ünal ile birlikte, öğrencilik yıllarının geçtiği atelyeleri gezdi, öğrencilerle sohbet etti. Daveti için Dernek başkanı Orhan YÜKSEL'e teşekkür eden Dr. Hasan May okula gelmekle çok mutlu olduğunu, derneğimiz etkinliklerine destek olmayı sürdüreceğini belirterek okuldan ayrıldı. Okuldaşımıza çok teşekkür ediyoruz.