SANAT ALTIN BİLEZİKTİR

30.03.2018

Okula Dönüş Projemizin Bu günkü Konuşmacısı, GÜN OTO Fiat Servisi sahibi, Mezunumuz, Dernek Üyemiz Sayın MURAT KARACA idi.

Konuşmalarını  bu linklerden Dinleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=DwgmDM4T5u8&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=XspPbRoHEOs&feature=youtu.be

https://www.facebook.com/antalyateknikemldernegi/

Başkan Orhan Yüksel'in; Sanat Altın bileziktir. Bu gün tanışacağınız abiniz, kolundaki altın bileziği ile yıllarını Antalya sanayisine vermiş olan Murat Karaca abinizi tanıştırmaktan onur duyuyorum diyerek taktim ettiği sayın Karaca; Heyecanımı gizleyemiyorum diyerek başladığı konuşmasını, Öğrencilik yılları anılarıyla sürdürdü.
Öğrenciyken Saatjyer olarak başladığı iş yerine, mezun olunca teknik eleman olarak iş başı yaptığını, devamında kendi iş yerini açtığını anlattı. 
Şu anda burada iki okul var. Meslek Lisesi diyoruz. Birincisi Meslek Okulu. Mesleğini Sürdürmek isteyenler işini mesleğini çok iyi öğrenerek mezun olunca hemen işe başlayabilirler.

Üniversite okumak isteyenler de Lise olarak okur, üniversiteye hazırlanır ve eğitimlerini devam ettirerek farklı dallarda ilerlerler diyerek farklı bir bakış açısı paylaştı.
Konuşmasının sonunda Teknik Müdür Yardımcımız sayın Uğur ÜNAL tarafından Derneğin hediyesi sunulan Karaca, davet edilip, kardeşleriyle tanışma imkanı verildiği için teşekkür ederek, öğrencilerimize başarılar diledi.