8 Mart ÖZEL GÜNÜ, ÖZEL VE GÜZEL KONUĞUMUZLA KUTLADIK

08.03.2018

 

Derneğimizin OKULA DÖNÜŞ Projesi kapsamında sürdürülen Mezunlarla Öğrencilerimizin Tanıştırılması uygulamamızda,günün konuğu; Antalya'nın başarılı İş Kadınlarından, Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Sayın Ayşen Ayşen Hamamcıoğlu idi.

KONUŞMALARI BU LİNKLERDEN DİNLEYEBİLİRSİNİZ.. 

                                                                                                                                                                                                                      1-      https://www.youtube.com/watch?v=ugaTBRl2jU8&t=7s        Ayşen Hamamcıoğlu takdimi.

2-      https://www.youtube.com/watch?v=r0POw43kEGE               A.H. Yolunuzu belirleyin

3-      https://www.youtube.com/watch?v=QWJPJRXrkV0                A.H. T.Lise Okusaydım

4-      https://www.youtube.com/watch?v=S6-WQ4w7G6c               A.H.-Ant.buokul Yönetiyor

 

Antemder Başkanı Makina Mühendisi Orhan YÜKSEL'in daveti ile okulumuza  gelen Sayın Hamamcıoğlu'nu öğrencilerimiz uzun alkışlarla karşıladılar.

Okulumuz ve Dernek Başkanımıza teşekkür ederek konuşmasına başlayan Hamamcıoğlu, Okulumuzda 1200 öğrencininyakşalış 80 tanesinin %6 sının kız olduğunu, bu oranın Makina Mühendisleri arasında da %8 ler civarında olduğunu,Türkiyede Odamıza kayıtlı 110 Bin Mmakina Mühendisi olduğunu belirterek oranın yükseltilmesi için çabalamalıyız dedi.

Sayın Hamamcıoğlukendisinin düz Liseden sonra Makina Mühendisliği okuduğunu, Teknik Liseyi okuduktan sonra Makina Mühendisi olmayı çok istediğini, sınıflarında Teknik Liselerden gelen arkadaşlarının daha başarılı olduklarını anlattı.

Dernek Başkanı Orhan YÜKSEL'in ara eleman tanımına karşı çıktığını, okulumuz mezunlarının arada kalmış elemanlar olmadıklarını tam aksine ARANAN ELEMAN lar olduklarını söylüyor, Başkan Orhan abimiz haklı bu tanıma bende katılıyorum, bundan sonra ARANAN ELEMAN diyeceğini belitti.

Bilişim ve internetin gelişmesiyle mesleklerinde yeniden şekillendiğini, farklı diller ve proğramlamalar bilmeden başarılı olunamadığını, sosyal medya nın tanıtım için ideal bir alan olduğunu, okulumuzu ve Derneğimizin çalışmalarını bu alanlarda tanıtmamızın Mesleki Eğitime de katkı sağlayacağını belirtti. Konuşmasının sonunda, Okul Müdürü Sayın Hasan Yıldız'ın Sayın Hamamcıoğlu'na buket sunarak tüm kadınlar adına kadınlar gününü kutladı.

Daha sonra Antemder Başkanı Orhan YÜKSEL Hamamcıoğluna Derneğin Hazırladığı Okul Fotoğraflı panoyu sundu, ANTEMDER anı defterini yazmasını rica etti.

Atelyeleri Dernek Başkanı, Okul Müdürü ve öğretmenlerle birlikte gezen Ayşen Hamamcıoğlu her atelyenin bir fabrika özelliğinde olduüunu, mevcut eğitim sisteminin bu potansiyeli değerlendiremediğini belirtti.

Antemder Başkanı Yüksel; 1973 de bu atelyeden %60 düzeyinde Torna -Tesfiye ustası olarak mezun olduğunu, Mevcut sistemin bunu engellediğini, Teknik Öğretmen Yetiştirme yöntemi dahil 1970- 1980 li yılların uygulamalarına tekrar dönülmesi gerektiğini belirterek Hamamcıoğluna iş birlikleri önerip teşekkür etti.