Üyelerimizin Başarı Hikayeleri


 Orhan YÜKSEL-MAK.MÜH/ ANTEMDER BAŞKANI

ANTEMDER  KURUCU BAŞKANI 

ORHAN  YÜKSEL  KİMDİR

Makina Mühendisi / Mesleki  Teknik Eğitim Uzmanı

            01.03.1952 de Karaman Kırmahalle’de doğdu. Aslen Kameni köyünden olan merhum Hacı Bilal’in torunu, merhum İsmail Yüksel’in 4’ü kız, 8 çocuğunun en büyüğüdür. 1956 dan itibaren Kırbağı mahallesinde yaşadılar. Aslen Akçaalan  köyünden olan annesi Cemile ve kardeşleri  halen Karaman da, baba ocağında yaşamaktadır.

19 Mayıs İlk okulu  ve Yunus Emre Orta okulunun ardından 1 yıl lisede okudu ve Karaman Endüstri Meslek lisesinin ilk öğrencilerinden oldu. İkinci sınıftan itibaren Antalya Makine Teknisyen okulunda burslu olarak okudu. Üniversite sınavını kazanıp 1973 yılında ADMMA( Gazi Üniversitesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesi)  Akşam Makina Bölümüne girdi. Çalışmak zorundaydı ve 1 Aralık 1973 de de Ankara Yüksek Teknik Öğretmen Okulu {Gazi Üniversitesi) Merkezi ısıtma santralında Makine Teknisyeni olarak işe başladı.Bir yıl sonra Atelye şefi olarak işine,akşamları da okuluna devam etti. 1975 de tanıştığı ve Kız Teknik Y.Ö.Okulu öğrencisi olan Balıkesir/ Gönen’ li Nihal Girgine  ile 1976 yılında evlendi.1977 de kızları Özgür dünyaya geldi.

1980 de Makina Mühendisi olduktan sonra, 1980 - 1983 yıllarında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Mesleki Teknik Eğitim Bölümü’nü  okuyarak  Mesleki Teknik  Eğitimi Uzmanı oldu. 1986 yılına kadar Mühendis kadrosu ile çalıştığı meslek okullarında  hafta da 8 saat olmak üzere atölye  ve meslek dersleri  okuttu.

 1983 de Kırkağaç'ta kısa dönem askerlik görevinden sonra Ankara Yapı Meslek Lisesinde görevlendirildi. Bu okulda döner Sermaye işletmesi ve Isıtma Bölümündeki rehberlik çalışmaları yanında ücretli olarak branşıyla ilgili dersler okuttu, Devlet bakanlığı bünyesinde İş Makinaları ve Kaynakcılık meslek kursları verdi.

1986 yılında Devlet Bakanlığına "Sıhhi Tesisatçılık Kurs Kitabı" nı ve aynı kitabın video eğitim programlarını hazırladı. 1987 yılından itibaren Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat Bölümünde Kontrol Mühendisi olarak  Ankara okullarının yapım, bakım ve onarım işlerinde görevlendirildi. İhtisası nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığının Ankara dışındaki ve Yurt dışında bazı Eğitim yapılarının teknik inceleme ve denetimlerinde görevlendirildi.

1992 yılında Ankara’da Karamanlılar Konut Yapı Kooperatifi’ni kurdu. Ortaklarının harçlık düzeyindeki ödemeleri ile Karaman Doğu Kışladan aldıkları arsalarda, arsa karşılığı konutlar yaptırarak, noter kurası ile belirlenen konutları elektrik ve su aboneliklerini de yaptırarak sahiplerine  2010 yılında teslim etti.

2000 yılı 23 şubat da emekliye ayrılarak, kızı ile birlikte İnşaat Ltd.Şti.kurdu, 7 yıl sonra şirketi devretti. Devamında mesleğiyle ilgili farklı kurumlarda çalıştı. Çalışma ve eğitim yaşamına paralel olarak; sosyal etkinliklerini sürdüren Yüksel, 1989 da Ankara Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin kurucularından oldu ve  kuruluşunda derneğin  4 yıl başkan yardımcılığını, farklı tarihlerde 6 yıl da Derneğin başkanlığını yaptı. 2008 de Görevi Veli Bozkır’a devretti.Derneğin bu günlerde ulaştığı nokta  ve Dernek kadrosu ile Kurulmuş olan Karaman Eğitim Kültür Vakfı KAREV ile gurur duymaktadır.

Ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği, Ankara Hisar Lions Kulübü Derneği, Yenilenebilir Enerji Üretici ve Tüketicileri Derneği, Ankara Batıkent Zihinsel Engellileri Koruma Derneği ile birlikte bazı Okul Koruma Derneklerinde görev yaptı. Makine Mühendisleri Odası Ankara/Antalya Şubesinde farklı görevler aldı. Halen 7 farklı dernekte aktif üyeliği, kurucusu olduğu Mezunlar Derneği  ANTEMDER'de  başkanlığı devam etmektedir.

38 yıllık  Ankara yaşantısından  sonra 2011 Yılında, Emekli Teknik Öğretmen olan eşi Nihal ile, torunları ADA’nın  peşinden  Antalya ya taşındılar. Seramik Mühendisi olan kızları Özgür Yüksel Berk ve mimar  olan eşi  Güçlü Berk  halen Ankara’da  yaşıyor ve çalışıyorlar.

Oğulları Dr.İsmail Yüksel  ve eşi Dr.Hale Akdağ YÜKSEL halen Antalya Bilim  Üniversitesi Hukuk Fakültesin de Doktor öğretim üyesi olarak görev yapmaktadırlar.

Orhan Yüksel halen Antalya da serbest olarak alanı ile ilgili  Danışmanlık ve Bilirkişilik  yapmakta, Yapı Denetim Firmasında Mekanik Tesisat Proje ve Uygulama Denetçiliği ni sürdürmektedit.

Dernekler bağlamında sosyal etkinlikleri aralıksız sürmektedir.Bazı hemşehrilerin yoğun teşviki ile Antalya Karamanlılar Derneği Başkanı olarak bir yıl görev üstlenmiş  ve 2015 de Başkanlıktan ayrılmıştır.

2016 yılında da, 1973 de Mezunu olduğu Antalya Teknik ve EML. Mezunları Derneği  ANTEMDER kurucu başkanı oldu. Antalya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği ile 1944 Yılında öğretime açılan okulumuzun 72. Yılında, okul tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. 

Dernek kuruluşuyla birlikte "OKULA DÖNÜŞ" ismini verdiği proje bazlı çalışmasıyla, okulumuz mezunlarının  okula ilgilerinin artırılarak, birbirleriyle  ve öğrencilerimizle tanıştırılarak; öğrencilerimizin moral, motivasyon ve öz güvenlerinin artırılması yoluyla başarıya odaklanması çalışmalarını sürdürmektedir. Kurucu Başkan olarak  26 Ocak 2022 de, 4. olağan genel Kurulda yeniden seçildiği Başkanlık görevini sürdürmektedir.

 Ortak aklın kişi aklından üstün olduğu inancı ile her aşamada eleştiri, öneri ve desteklerinizi  beklemekte, saygı ve sevgilerini sunmaktadır . www.antemder.org.tr  /  orhanyuksel7007@gmail.com  / 2022-ANTALYA Çetin Osman BUDAK- ANTALYA MİLLETVEKİLİ

Antalya Milletvekili ( CHP)

29.06.1960’ta Antalya’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi  ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ-Torna Tesviye Bölümü 'nde  tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nü (Muğla) bitirdim.

İş dünyasına İstanbul’da adım attıktan bir yıl sonra askerlik görevimi Hakkari Çukurca’da Ast Teğmen olarak tamamladım ve Antalya’ya geri döndüm. Antalya’da ulusal bir  şirketin Akdeniz Bölge Müdürü olarak göreve başladım.

1990 yılında Budak Kağıt Ltd. Şti., 1995 yılında da Odak Kırtasiye Ltd. Şti. kurdum. Antalya’da merkezi bulunan şirketlerimizin İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin’de bölge müdürlüklerini açtım. Halen sektöründe  öncü firma olan Budak Kağıt A.Ş. faaliyetlerine devam etmektedir.

1995-1999 yılları arasında ATSO’da (Antalya Ticaret ve Sanayi Odası) Meslek Komitesi Üyeliği ve Başkanlığı, 1999-2001 tarihleri arasında ATSO Meclis Üyeliği, 2001’de ATSO Yönetim Kurulu Üyeliği, 2005  yılında ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim. 2009 yılında yapılan seçimlerde ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildim. 2009 yılında; TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) delegelerinin oy birliği ile TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim. 2013 yılında ise TOBB Başkan Yardımcılığı görevine seçildim.

2008 yılında AOSB (Antalya Organize Sanayi Bölgesi) Yönetim Kurulu Başkanı ve Müteşebbis Heyeti Başkan Vekili görevlerine seçildim. 10 Şubat 2015 tarihine kadar da bu görevlerimi sürdürdüm. Antalya Tanıtım ve Turizm Geliştirme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Antalya Kongre Bürosu Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Fuarlar Komitesi Başkanlığı ve TEPAV (Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı)Mütevelli Heyet Üyeliği’nin yanı sıra EXPO 2016 Antalya, BAKA(Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı), ASBAŞ (Antalya Serbest Bölge a:ş), ALDAŞ (Antalya Altyapı Danışmanlık A.Ş), Zeytinpark A.Ş. yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürdüm.

 Halen Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde İktisat Politikaları üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim

10 Şubat 2015’de bulunduğum tüm görevlerden istifa ederek siyasete adım attım.

25 ve 26’ncı Dönem Antalya Milletvekili, CHP 35’inci Olağan Kurultayı’nda CHP Parti Meclisi Üyesi seçildim.

24 Ocak 2016 tarihinde İşveren Sendikaları ve Meslek Birliklerinden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı oldum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Muhittin BÖCEK -Antalya BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Öncesinde 4 dönem Konyaaltı Belediye Başkanlığı yaptı.

1962 yılında Konyaaltı’nın Uncalı Mahallesi’nde doğdu. İlk, orta eğitimini aynı mahallede,lise eğitimini ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ(Metal İşleri Bölümü) tamamladı.

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümlerini bitirerek Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi alanında Yüksek Lisans Programına devam etmektedir.

İş yaşamında zirai üretim ve turizm taşımacılığı sektöründe faaliyet göstermiştir. Gençlik yıllarından itibaren aktif siyasetin içinde yer alan BÖCEK, 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütmüştür.


18 Nisan 1999 tarihinde Anavatan Partisi’nden aday olduğu seçimlerde % 27’lik oy oranı ile seçilmiştir. Yeni kentleşmekte olan Konyaaltı’na çağdaş bir vizyon kazandıran Başkan BÖCEK, 5 yıllık başarılı bir çalışma döneminin ardından 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerine bu kez Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olmuş,  ikinci dönem  % 50’nin üzerinde oy oranıyla tekrar seçilmiştir.  Mart 2009 Yerel Seçimlerine yine Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak giren BÖCEK, Konyaaltı’ndaki 10 yıllık başarılı çalışmalarının ardından halkın takdiriyle seçimi bir kez daha açık farkla kazanmıştır. 30 Mart 2014 seçimlerinde bir ilke imza atan Başkan BÖCEK, merkezde dört dönem üst üste seçim kazanan ilk belediye başkanı olmuş ve bu başarısını %60’lık oy oranıyla taçlandırmıştır.

Siyaset hayatı süresince 4 dönem Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı görevinde bulunan Muhittin BÖCEK aynı zamanda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) Başkanlığı, Konyaaltı Turizm ve Eğitim Geliştirme Vakfı (KONTEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevlerine de devam etmektedir.


İnsanlara olan sevecenliği, yardım severliği ve yenilikçi yönetim anlayışı ile siyasetin sevilen ismi olan Muhittin BÖCEK değişen, gelişen Konyaaltı’nın mimarı olarak hafızalara yer etmiş, başarılı çalışmalarını aynı azim ve kararlılıkla sürdürmektedir. 

Okuldaşımız,Dernek üyemiz Muhittin BÖCEK 31 MART 2019 YEREL SEÇİMLERİNDE PARTİSİ  chp 'nin  ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMUŞ ve Belediye Başkanı seçilmiştir.

 

  Davut ÇETİN - ATSO BAŞKANI

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası  ATSO  Başkanı


1 Ocak 1965 tarihinde Antalya’da doğdu. İlkokulu Antalya Namık Kemal İlkokulu, ortaokulu Merkez
Ortaokulu, lise eğitimini ise ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ  Makine Bölümü’nde tamamladıktan sonra, Akdeniz Üniversitesi Makine Ressamlığı Bölümü’nden mezun oldu.
1987 yılından beri Antalya merkezli GMY Çetin Motor firması ile otomotiv sektöründe faaliyet
göstermektedir. Yedek parça ticareti ile motor yenileştirme işlerinin yanı sıra 2015 yılında İstanbul’da
kurduğu firmasında otomatik şanzıman yenileştirme işi yapmaktadır. GMY Çetin Motor’un bugüne
kadar alanında Türkiye birincilikleri bulunmaktadır.
1999 yılında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda görev almaya başlayan Davut Çetin, Meslek Komitesi Üyeliği, Bütçe Komisyonu Üyeliği, Ulaşım Komisyonu Üyeliği, ATSO Atletizm İhtisas Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, Meclis Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca Çetin, 2008‐2010 yılları arasında Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.


2013 yılında yapılan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Meclis Üyeliği’ne ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na seçilen Davut Çetin,

16 Şubat 2015 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.
Davut Çetin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki görevlerinin yanı sıra, Antalya Kongre Bürosu
Yönetim Kurulu Başkanı, ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB ETÜ
Hastanesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Tarım Konseyi, Expo 2016 Antalya Ajansı, Batı Akdeniz Kalkınma
Ajansı, ALDAŞ A.Ş. ve Antalya Serbest Bölge İşleticisi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Zeytinpark A.Ş.
Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.
Davut Çetin, evli ve iki çocuk babasıdır. MUSTAFA YILMAZ -TEKNİKELLER GROUP SAHİBİ

       İŞ İNSANI / SPOR YÖNETİCİSİ

 

      1963  yılında Antal ya da doğdu. Babası Elmalı AKÇAY,  annesi  Korkuteli BOZOVA’lıdır.  

ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ Makina Bölümünden    1980 yılında mezun oldu. A.Ü. Antalya Meslek  Yüksek Okulu Makina Bölümüne 2 yıl devam ettikten sonra, günün koşulları gereği Okulu tamamlamadan askerlik görevine başladı. 1985 yılına kadar Askerlik görevini tamamlar tamamlamaz,inşaat malzemeleri ticareti ile genç yaşta iş hayatına atıldı.

        Sektöründeki fırsatları iyi değerlendirerek faaliyet alanını  genişleten ve firmasını büyüten Mustafa YILMAZ; Başta toptan inşaat malzemeleri olmak üzere,çeşitli sektörlerde Bölgenin önde gelen iş adamlarından biri olarak iş hayatını devam ettirmektedir.

         Halihazırda TEKNİKELLER Şirketler Grubu olarak toptan inşaat malzemeleri ticareti, İNŞAAT, ÖZEL OKUL,Tohum üretimi gibi alanlarda işlerine devam etmektedir.

         Antalyada iki dönem Genç İş Adamları Derneği Başkanlığı yaptıktan sonra,siyasette merkez ilçe başkan yardımcılığı ve İl ikinci başkanlığı görevlerini yürüttü.

        Antalya Ticaret Odasında 5 dönemdir Meclis Üyeliği görevini yürütmüştür. ATSO’ da Yönetim kurulu üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde de bulunmuştur.

        Kepez ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği, Antalyaspor vakfı Başkan vekilliği, Antalyaspor Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde de bulunmuştur. Halihazırda ATSO Yüksek İstişare Kurulu üyesidir. 

        Evli ve iki çocuk sahibi olan okuldaşımız Mustafa YILMAZ’ın babası  Erol   YILMAZ da okulumuzun 1956 yılı mezunudur.

       Derneğimize ilgi ve destekleri için sevgili okuldaşımız sayın YILMAZ’a  teşekkür ediyor, sağlık,mutluluk ve başarılar diliyoruz. MUSTAFA TOKER - MEB. APK UZMANI

29.06.1959 DOĞUMLUYUM.

İLK ÖĞRETİMİMİ ANTALYA CUMHURİYETİLKOKULUNDA,

ORTA OKULU ANTALYA MERKEZ ORTA OKULUNDA

LİSEYİ  ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ AĞAÇ İŞLERİ BÖLÜMÜNDE TAMAMLADIM.

1982 YILINDA ANKARA YÜKSEK TEKNİK ÖĞRETMEN OKULU MOBİLYA VE İÇ
MİMARİ BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUM.


1982- 1989 YILLARI ARASINDA KIRŞEHİR MUCUR DA TEKNİK
ÖĞRETMENLİK, ATELYE BÖLÜM ŞEFLİĞİ VE TEKNİK MÜDÜR YARDIMCILIĞI,


1989-1994 YILLARI ARASINDA NİĞDE ULUKIŞLA ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
1994-1997 YILLARI ARASI MANİSA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ,
1997-2000 YILLARI ARASI MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ,
2000-2003 YILLARI ARASI BOLU İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE İL
MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM KURULU BAŞKANLIĞI YAPTIM.


2003 YILINDAN İTİBAREN ANKARA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA
APK.UZMANI OLARAK MESLEKİ TEKNİK EĞİTİME OLAN HİZMETLERİME DEVAM
ETMEKTEYİM.


BANA BU KUTSAL HİZMETLERİ SUNAN YUVAMA VEFA BORCUMU
ÖDEMEK İÇİN : "GÜZEL OKULUMUZ SEN BİZE HAYAT VERDİN, BİZ SENİ,
 YAŞATACAĞIZ" İLKESİ İLE ANTEMDER'E NEFER OLARAK HİZMET
ETMEYE ÇALIŞIYORUM.

BİLİYORUM Kİ MESLEKİ EĞİTİM KALKINMANIN TEMELİDİR.
ÇÜNKÜ "MESLEK LİSESİ- EMEĞİN MERKEZİ- EKMEĞİN REÇETESİDİR" Dr. Adnan İŞ - ÖNCEKİ DNM. ANTALYA TABİB ODASI BAŞKANI

 

Önceki Dönem Antalya Tabip Odası Başkanı

1961 Antalya doğumluyum.

Antalya’da,  Sakarya İlkokulu ve Merkez Ortaokulu sonrası  ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ torna-tesviye bölümüne, ertesi yıl Makine Teknik Lisesine devam ederek (Rahmetli Şemsi Baba,Mete Baysal, Hasan Güler, Tuna Hazar, Behiç Öğretmenoğlu, Orhan Özbek Hocalarımla tanışma ve çalışma bahtiyarlığına erişerek) 1979 yılında mezun oldum.

Aynı yıl Antalya Tıp Fakültesine (O zaman ki adıyla) girip 1985’te dönem birincisi olarak bitirdim.

Bitlis te mecburi hizmet sonrası, 1991 yılında,  yine aynı üniversitede Dermatoloji (Cildiye) uzmanı oldum.

2011 yılına kadar üniversitenin SKSD Başkanlığında çalıştım.

2011 de emekli olarak özel bir hastanede görev yaptım. Şu anda serbest hekim olarak çalışmaktayım.

2016 Nisan ayından beri Antalya Tabip Odası Başkanlığı görevini yürütmekteyim.

Mezuniyetimden itibaren, farklı bir meslekte  yer almama rağmen hep kendimi “Sanat Okulu” ailesinin üyesi olarak gördüm. Arkadaşlarımla ve bizi yetiştiren değerli hocalarımla bağlantımı hiç kaybetmedim. Tıp mesleğinde, yeri geldiğinde “Sanat Okulu“ mezunu olmamın, teknik olarak sayısız yararını gördüm ve gururla kullandım. Dr. Macit KARAMAN -SERBEST DİŞ HEKİMİ

Diş Hekimi


Korkuteli’nde 1962 yılında doğdum.

İlk ve orta okul tahsilimi Korkuteli nde , Tire Endüstri Meslek lisesi ve takiben

ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ  Makina  Bölümünden 1980 yılında mezun oldum.

Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazanarak Üniversite hayatına başladım,

1985 yılında mezun olup önce İstanbul ‘ da kısa bir çalışma ve askerlik görevi sonrasında 1987 yılında Serbest Diş Hekimi olarak Antalya da muayenehane açtım.

 Diş Hekimi olan eşimle birlikte çalıştım.

Biri ODTÜ Elektrik- Elektronik Mühendisliğinde ,diğeri ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan
iki oğlum var.
Halen serbest Diş Hekimi muayenehane görevini sürdürmekteyim.

Geçmiş dönemlerde Antalya Ticaret Sanayi Odasında Komite ve Meclis Üyelikleri ,

Antalya Diş Hekimleri Odasında çeşitli görevlerde bulundum ve bazı görevlerim de halen devam etmektedir.

ADRES:  hkm Klinik   Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Güzelyurt Şirinevler cad. No: 1/3 D-Z1   PK: 07112   AKSU /ANTALYA

TEL: 0549 463 11 16 Prof.Dr. Erdal KOŞUN- ÖĞRETİM ÜYESİ

ÖĞRETİM  ÜYESİ

1961 Antalya doğumludur. Üniversite öncesi eğitimini Antalya Cemal Tugay İlkokulu, Merkez Ortaokulu,

Lise Eğitimini  ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ  Makine bölümünde 1980 yılında tamamlamıştır.

Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektrik Teknisyenliği bölümünde 2 yıllık eğitimi tamamladıktan sonra

Ankara Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünde 1982-1987 yıllarında eğitime devam etmiştir.

1987-90 yıllarında aynı bölümde Araş. Görevlisi olarak Yüksek Lisans Eğitimini Fransa Strasbourg da bulunan Louis Pasteur Üniversitesinde Fransızca olarak tamamlamıştır.

1990-2000 yılları arasında Ankara Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’nde Proje Yöneticisi olarak görev yapmış

ve aynı zamanda Hacettepe Jeoloji Müh. Bölümünde Doktora eğitimini 2000 yılında tamamlamıştır.

 2000 yılından itibaren Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünde Doçent Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken 2019 yılında Profesör oldu.

Almanca (Orta seviye), Fransızca (iyi düzeyde) ve İngilizce (Orta-İyi düzeyde) yabancı dil bilgisine sahip, evli ve 2 çocuk babasıdır.

MESLEKİ  ÖDÜLLER VE SERTİFİKALAR

1. D.P.T. Sekizinci Beş Yıllık Kalkınma Planı Özel İhtisas Komisyonu Madencilik Alt Komisyonu Üyeliği teşekkür belgesi

2. “Mineraller” kitabı hazırlanması nedeniyle “Takdirname” ödülü.

3. Erdal Koşun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı “İşyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı eğitici belgesi”, 11 Şubat 2010, Ankara.

 İDARİ GÖREVLER ve BİLİMSEL KURULUŞLARA ÜYELİKLER

1. Bölüm Bşk. Yrd.  Akdeniz Üniversitesi Jeoloji Müh.Böl.  2009-2012 (15 Haziran)

2. A.Ü. Uzaktan Algılama Merkezi, yönetim kurulu üyeliği 2002- 2009

3. Akdeniz Üniv. Fen Bilimleri Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği 2009-2011

4. Akdeniz Ün. Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı 2011 Eylül-2012  Ağustos

5. Akdeniz Üniversitesi Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetim kurulu üyeliği 2009-

6. International Association of Sedimentologists (I.A.S) 2008-2009

7. Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) 1987-  Prof. Dr. Ali Alp Doğan- SERBEST ORTAPEDİ UZM.

ÖZGEÇMİŞİ:

1967 yılında Antalya’da doğdum.

Galip Kahraman İlkokulu ve Merkez Ortaokulunu bitirdikten sonra 1981 yılında ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ  sınavına girerek Elektrik bölümünü kazandım. 4 yıllık Teknik Lise eğitiminin ardından 1985 yılında mezun oldum.

Üniversite sınavında Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım ve 6 yıllık Tıp Fakültesi Eğitimi ardından 1991 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldum.

1991-1992 yıllarında Batman ili ve Gercüş ilçesinde, 1992-1993 yıllarında Antalya ili Kaş Merkez Sağlık Ocağı’nda Hükümet Tabibi olarak çalıştım. Tıpta uzmanlık sınavını kazanarak 1994-1999 yılları arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında ihtisas yaptım. 1999-2001 yılları arasında Kırıkkale Devlet Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı,

2001-2010 yılları arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak çalıştım. 12 Ocak 2009 tarihinde girmiş olduğum sınavda başarılı olarak Doçentlik ünvanı aldım.

2010 yılı Haziran ayında tayin olarak Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde Ortopedi Uzmanı olarak çalışmaya başladım. Daha sonra yine aynı hastanede girmiş olduğum sınavı kazanarak 2. Ortopedi Klinik Şefi oldum.

Kadro değişimi ile birlikte Eğitim Görevlisi ve Eğitim sorumlusu olarak görev yaptım. 25.04.2018 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Profesörlük kadrosuna atandım.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 11 yıl, toplam 30 yıllık devlet hizmeti ardından Ağustos 2021 yılında emekli oldum. Halen Muayenehanemde hizmet vermeye devam etmekteyim.

Spor hekimliği, artroskopi, travma, kemik kırıkları, çocuk ortopedisi ve artroplasti gibi Ortopedi konularında çalışmalarım ve Ortopedi kitaplarında yazarlıklarım bulunmaktadır.

Yurtiçi ve Yurt dışı birçok eğitim faaliyetine eğitim amaçlı, eğitici, konuşmacı ve oturum başkanı olarak katıldım. TOTBİD, TUSYAD ve Kemik Eklem Cerrahisi gibi Ortopedi derneklerine üyeyim. Çeşitli Ortopedi dergilerinde hakem olarak görev almaktayım. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği Eğitim Konseyinin düzenlediği (TOTEK) Board sınav belgem bulunmaktadır.

Evliyim ve bir kız çocuğum var.

 Prof. Dr. Ali Alp Doğan

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Adres:     YEŞİLBAHÇE MAHALLESİ  METİN KASAPOĞLU CAD.  

YORGANCIOĞLU APT. NO: 29  KAT 2 DAİRE 4 MURATPAŞA /ANTALYA

Telefon:   +90 532-2238481

E-Mail:    alidogan67@hotmail.com

               dralidogan67@gmail.com MESUT KOCAGÖZ -ANET BAŞKANI

MEZUNUMUZ Mesut KOCAGÖZ

ÖZGEÇMİŞİ

1968 yılında Antalya’da doğdu. İlk, orta okulun ardından  ANTALYA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ELEKTRONİK BÖLÜMÜ nden mezun oldu.Antalya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektronik Bölümünden  mezun oldu.

Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Ekonometri bölümünü 1987-1988 öğretim yılında bitirdi.

1990-1991 yılları arasında Ankara Başbakanlık DİE Sözleşmeli Personeli, 1991–2002 yılları arasında ATAÇ A.Ş. Anteks Dokuma ve İplik Fabrikalarında Yöneticilik,

2002-2004 yılları arasında Araştırma, Tanıtım işi ve çeşitli şirketlerde Danışman ve CEO görevlerini üstlendi,

2004-2014 yılları arasında Kepez Belediye Başkan Yardımcılığı görevi, Mart 2014–2018 yılları arasında Kepez Belediye Meclis Üyeliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonu Başkanı, Asat Genel Kurul üyeliği, Asat Spor Başkan yardımcılığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümen üyeliği, Aldaş A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği ve Antalya Hayvancılık Tic. A.Ş. yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2016 -2017 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi ALDAŞ A.Ş. Genel Müdürlüğü, Ağustos 2017 – 2018 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi ANET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

2019 Mahalli İdareler Genel Seçiminde Kepez Belediyesi Meclis Üyeliği, Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Encümen üyeliği görevlerine seçilmiştir.

ANET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevine devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Mesut Kocagöz Bürokrat, İş insanı kimliği yanında Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçidir.