OKULUMUZ MEZUNU ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN'İ ZİYARET ETTİK

25.08.2016

Mezunlarımızla tanışmak, derneğimizi tanıtmak ve ortak akla katkı sağlamak için sürdürdüğümüz ziyaretler kapsamında; Okuldaşımız Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ATSO Başkanı sayın Davut ÇETİN'i makamında ziyaret ettik.

Dernek Başkanı Makina Mühendisi Orhan YÜKSEL,Başkan Yardımcısı Teknik Öğretmen Funda ÖREK, Sayman Teknik Öğretmen Muazzez KART'ın katılımı ile gerçekleşen ziyarette, Sayın Çetin'e derneğin kuruluş süreci ,mevcut yönetimin düşleri, düşünceleri aktarıldı ve Özel olarak hazırlanmış Pano hediye edildi.

Okulumuzun 1984 Makina Bölümü mezunu olan sayın ÇETİN, okula sık gitmese de ilişkilerini kesmediğini, iş alanı ile de bağlantılı olması nedeniyle özellikle Okulun Motor Bölümüne bazı tesisler kazandırdıklarını, derneğin kuruluşu ile katkıların ve katılımların daha da çeşitlenerek artacağını ifade ederek, Mesleki Teknik Eğitimle ilgili düşüncelerini paylaştılar.

Okulumuzun mevcut öğrencilerinde kalite ve verimliği artırmak için; Meslek, İş ve akademik Kariyer olarak öne çıkmış mezunlarımızın planlamalar dahilinde ve bizzat sınıflar bazında eğitimler verebileceğini, kendisinin zaman zaman benzer eğitimler verdiğini, bu uygulamanın öğrenciler üzerinde olumlu gelişmeler yarattığını belirttiler.

Mesleki Teknik Okullara vasıflı öğrenciler kazandırarak başarıyı artırmak için öncelikle öğrenci velilerinin bilgilendirilip, bilinçlendirilmesi gerektiğini; velilerin  Teknik okulları tanımadıkları için çocuklarının enson lise tercihi yaptıklarını, bununda ülke genelinde mesleki teknik eğitimin kalitesini düşürdüğünü belirten Çetin, Derneğin bu konularda yapacağı çalışmalara kişi ve kurumsal olarak her türlü desteği sağlayacaklarını belirttilr.

Halen okulun öğretmenlerinden olan Başkan Yardımcısı sayın ÖREK; öğrencilerde ilgi  ve motivasyon eksikliğinin sürdüğünü, yedi zayıfı olan bir öğrencinin üst sınıfa geçebildiği bir sistemde, öğretmenin de etkinliğinin azaldığını, sorunun tek boyutlu olmadığını belirterek sayın Çetin'in önerilerine katıldığını söyledi.

Başkan Orhan Yüksel, Kendisinin 1973 yılında Teknik Liseden mezun olduğunu, devamında Mühendislik Eğitimi ile birlikte Ankaradaki  28 yıllık İş yaşamını Milli Eğitimin teknisyeni ve devamında mühendisi olarak sürdürdüğünü, ayrıca Eğitim Bilimleri Fakültesini de bitirerek Teknik Eğitimin merkezinde yaşadığını, bu nedenle eğitim politikalarındaki süreci yakından izlediğini; Mesleki Teknik eğitimdeki yetersizliklerin öncelikle Devletin temel eğitim politikaları ile  ilgili olduğunu belirterek sayın Çetin'in ile ortak düşünceler paylaştığını belirtti.

Okul anıları ile süslenen ve bir saat süren ziyaret aile sıcaklığında geçti. Derneğin gelişimi ile okulumuza desteklerinde artacağı görüşü ve tekrar buluşmak üzere vedalaşıldı.

Yoğun mesaisinden zaman ayırarak destek olduğu için Okuldaşımız sayın Davut ÇETİNE ve sayın Çetinle olan görüşmelerimizi planlayarak desteklerini sürdüren asistanları sayın Nihan Sultan KAYA'ya ve tüm ATSO mensuplarına Yönetimimiz ve mezunlarımız adına teşekkür ediyor, desteklerinin devam edeceği inancımızla saygı ve sevgiler sunuyoruz.