ANTALYA DA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

09.09.2023

MESLEK LİSESİ EKMEĞİN ADRESİ 
Antalya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı okuldaşımız Adlıhan Dere'nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve Mezunlar Derneğimiz ANTEMDER'in de davetli olduğu “Antalya Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirme Toplantısı", Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sn. Kemal Şamlıoğlu, Bakanlığımız Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Sn. Fethullah Güner, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Salih Kaygusuz, Antemder Başkanı Orhan YÜKSEL , İl Tarım ve Orman Müdürümüz Sayın Gökhan Karaca, Aksu Belediye Başkan Yardımcımız Celil Gökçen, TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Boğaçhan Göksu, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, İlgili Bürokratlarımız, Oda Başkanlarımız, Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Müdürlerimiz, Alan Şeflerimiz ve Öğretmenlerimizin katılımlarıyla 8 Eylül 2023 cuma günü saat 15 - 17 arasında gerçekleştitirildi. Antalya’mızda mesleki ve teknik eğitim konusunda esnaf ve sanatkarlarımızın yaşamış olduğu sorunlar ve talepler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.


ANTEMDER'in 2019 yılında hazırlayıp Milli Eğitim Bakanlığına sunduğu " MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE SORUNLAR,SONUÇLAR ve ÖNERİLER raporumuz güncellenerek Derneğimizin tanıtım dosyası ile birlikte sayın Bakan Yardımcımıza sunduk..
Başkan Orhan YÜKSEL yaptığı sunuş konuşmasında derneğimizin yapısı ve faaliyetlerinden bahsetti Raporumuzun yararlı olmasını diledi.
Toplantı sürecinde Sayın Genel Müdürümüzün raporumuzu okuyup incelemesi ve toplantı sonrasında da Derneğimize teşekkür etmesinden mutlu olduk.
Katılımcıları 2024 yılında kutlayacağımız 80 yıl etkinliklerimize davet ettik. Sayın Bakan Yardımcımız; Mutlaka katılmak isterim, haberimiz olsun dediler.


Ayrıca raporun ve etkinlik fotoğrafları nın da yer aldığı TANITIM DOSYAMIZ katılımcılara dağıtıldı.
Sayın Bakan Yardımcımız Doç. Dr. Kemal Şamlıoğlu’na ve onun nezdinde Milli Eğitim Bakanlığımıza, İl Milli Eğitim ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, Okul ve Şube Müdürlerimize ve Değerli Öğretmenlerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyor,toplantının yararlı olmasını diliyorum. Göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyor, toplantının Antalya’mız için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Okuldaşımız  Adlıhan Dere kardeşimize de ayrıca teşekkür ediyoruz.