ANTALYA SERBEST BÖLGE İŞLETMELERİ MEZUNLARIMIZI ARIYOR

23.05.2023

Mezunlar Derneğimiz ve Okul İdaremizle birlikte Bölgemizde ki işletmeleri ziyaretler kapsamında bu gün ANTALYA SERBEST BÖLGE YÖNETİMİNİ ZİYARET ETTİK.İşletmelere asılmak üzere "MESLEK LİSESİ EKMEĞİN ADRESİ" afişimizden hediye ettik.


ASBAŞ Genel Müdürü Sayın Zeki GÜRSES ve ekibini ziyaretimize
Okul Müdürümüz Hasan YILDIZ, Müdür Baş Yardımcımız Uğur ÜNAL, Antemder Başkanı Orhan Yüksel, Antemder Denetim Kurulu Başkanı Dr.Adnan İŞ katıldılar.


Genel Müdür Zeki GÜRSES; Serbest Bölgede başta LÜX Yat imalatı olmak üzere farklı konularda dünyaya hitap eden üretimler gerçekleştirildiğini belirterek, işletmelerin Meslek Lisesi düzeyinde Teknik Eleman bulmakta zorlandıklarını, Okul idaremiz ve Mezunlar Derneğimizin Teknik Eleman temininde hem işletmelerimize, hem de iş arayan mezunlarımıza yardımcı olabileceklerini belirttiler..
Ayrıca Öğrencilerimizın Serbest Bölgede ki İşletmelere Uygulamaya
gelebilecekleri, yetenekli öğrencilerin mezuniyet sonrasında yüksek ücretlerle çalışmaya devam edebilecekleri belirtildi.
Serbest Bölge Yönetimi ile diyaloglarımızın devam etmesi, İŞ ARAYAN MEZUNLARIMIZIN, OKUL VE DERNEK İŞ BİRLİĞİNDE Serbest Bölgede ki işletmelere yönlendirilmesi konusunda mutabık kalındı.
Ziyaret sonrası Önceki Mezunlarımızın yetkili teknik elemanlar olarak çalıştıkları bazı YAT FİRMALARI ni ziyaret ettik.
ABD dahil dünyanın farklı ülkelerinden Lüx yat sparişleri alındığını, her yıl onlarca Lüx yatın denize indirildiğini öğrenip Devasa Modern Lüx yat imalatlarını yerinde görmek bizlerde şaşırtan bir mutluluk yarattı.
Ziyaretimize Ev sahipliği yapan ASBAŞ Genel Müdürü Zeki GÜRSES ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.
İŞ ARAYAN MEZUNLARIMIZI DA OKULUMUZA VE DERNEĞİMİZE BEKLİYORUZ..