Derneğimizin Kuruluşu


SEVGİLİ OKUL ARKADAŞLARIM

İsteğiniz ilgi ve desteğinizle, Antalya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği’ mizin kuruluşunu gerçekleştirdik. Ülkemiz Eğitimi, Okulumuz ve mezunlarımız için  anlamlı olan oluşuma katılım ve katkılarınız için teşekkür ediyorum.

İlke ve İnançlarımız doğrultusundaki çalışmalarımızın ilk etabında Tüzüğümüz ve Defterlerimiz onaylandı. Web Sitemiz deneme yayınına başladı.  (www.antemder.org ) “ tr “ işlemleri sürüyor, www.antemder.org.tr  olarak da açılabilir. Okul  Müdürümüz Derneğimizin çalışmaları için okulumuz idare katında uygun bir oda tahsis ettiler, tüm mezunlarımız adına teşekkür ediyorum.

02 Mayıs 2016 Pazartesi günü Saat 17.30 da okulumuzda ki Dernek Odamızda  başlayacak( en fazla 3 saat sürebilir)  olan ilk Kurucu Yönetim toplantımızla ikinci etap çalışmalarımıza başlayacağız.

Yasal zorunluluk olan,  6 ay içerisinde Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirene kadar  tempolu, belki biraz da yorucu  çalışmalar yürütmemiz gerekmektedir ki, örnek olabilme inanç ve iddiamızı sürdürebilelim..

Bizler aynı zamanda Teknik İnsanlarız. Derneğimizin Temeli ne kadar sağlam ve dayanıklı olursa;  olası, güncel siyasal ve toplumsal etkilere karşı  korunaklı başlangıçlar yapabilirsek; ayırımsız, kucaklayıcı ve bütünleştirici karar ve kurallarla yol alabilirsek, Derneğimizin  devamında da beklenilen verimliliğe ulaşıp faydalı ve örnek olacağına, okulumuza, öğrencilerimize ve mezunlarımıza yararlı olacağımıza inanıyorum.

İlk toplantımızda  başlangıç kararlarımızı yazarak, KISA, ORTA ve UZUN vadeli çalışma proğramımızın iskeletini oluşturmaya çalışacağız. Bu nedenle Yönetim ve Denetim de görevli, Kurucu 10 arkadaşımızın da, Derneğimizin çalışma proğramında yer almasını istediği, düşlediği tüm konuları, gereğinde maddeler halinde, ama mutlaka yazarak ilk toplantıya getirmesinde gerek ve yarar görüyor İLGİ VE DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM.