BAKANLIK ZİYARETLERİMİZ OLUMLU VE VERİMLİ GEÇTİ

31.10.2019

23 Ekim 2019 da Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile " MESLEKİ TEKNİK EĞİTİME DESTEK VE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ" imzalayan ANTEMDER Başkanı Orhan YÜKSEL, çalışmaları ve gelişmeleri paylaşmak önümüzdeki süreçteki planlamaları görüşmek üzere ANKARA ya gitti.

Milli Eğitim Bakanlığında görevli Milli Eğitim Müdürü Ağaç İşleri mezunumuz Mustafa TOKER, Gazi Üniversitesi Bilgisayar Bölüm Başkanı  ve okulumuz Elektronik Mezunu Prof.Dr. Şükrü SAĞIROĞLU ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof.Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU'nu makamında ziyaret ederek; Antemder'in oluşumu gelişimi ve okuldaki uygulamaları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ANTEMDER arasında İmzalanan Protokol hakkında bilgiler sunduktan sonra önümüzdeki dönem çalışma planlarını paylaştılar.

35 dakika süren ziyarette sayın Genel Müdür Derneğin çalışmalarını çok olumlu bularak çözümler konusunda ortak görüşlerinin olduğunu, ANTEMDER'in Antalya İlindeki uygulamalarının zaman içinde diğer illerimize de uyarlanabileceğini, benzeri yardımlaşmalara açık olduklarını ve aynı doğrultularda bir çok kurumla protokoller yapıldığını ve olumlu sonuçlar alınmaya başlandığını belirttiler.

ANTEMDER'in hazırlamakta olduğu Mesleki Teknik Eğitimde yaşanan sorunların tespiti ve çözüm önerileri raporunu beklediklerini belirten sayın Genel Müdür Derneğimizin ANTALYA Özelinde MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ÇALIŞTAYI DÜZENLEME önerisini de çok olumlu bularak  her türlü desteği verebileceklerini ANTEMDER 'in geliştireceği çözüm projelerine de destek olacaklarını belirterek derneğimize güç kattılar.

Heyetimiz devamında Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Protokoller  Daire Başkanı Şennur ÇETİN ve Şube Müdürü Şehnaz ÇİVİCİ'yi de ziyaret ederek Dernek Çalışmaları ve planlamaları hakkında bilgilendirdiler.

Sayın Genel Müdür ve Daire Başkanımız Okula davetimizi kabul ederek en uygun zamanda Okulumuzu ziyaret ederek çalışmaları yerinde de görüp değerlendirmekten mutlu olacaklarını belirttiler.

Sayın Genel Müdürümüze, Daire Başkanı ve Şube müdürümüze  TÜM MEZUNLARIMIZ VE OKULUMUZ MENSUPLARI ADINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYOR OKULUMUZA BEKLİYORUZ.