MESLEKİ EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ' NE DAHİL OLMAK İSTİYORUZ

07.05.2019

       Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve  Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanmış olan  Mesleki Eğitim İş Birliği  Protokolü'ne Antalya dan Okulumuzun dahil edilmesi nedeniyle Protokolü yakından izliyor, ANTEMDER olarak  gelişmeleri takip ediyoruz. 

      Bu kapsamda aşağıdaki Başvuru metnini, Protokolün tarafları olan Milli Eğitim Bakanımıza, Mesleki  ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüze, TOBB ETÜ Rektörü ve Yardımcısına, mezunumuz ve Dernek üyemiz ATSO  Başkanı Davut ÇETİN, mezunumuz ve Dernek üyemiz Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak ile birlikte ekli fotoğraf listede isimleri bulunan bazı mezunlarımıza bilgi ve ilgileri için 06.05.2019 tarihle  PTT aracılığı ile gönderdik.

     Talebimizin kabul edilmesi halinde Yararlı olacağımızı düşünüyoruz.

 

""" Sayın: Prof.Dr. Ziya SELÇUK

     Milli EĞİTİM BAKANI

     Ulu Önderimiz  Mustafa Kemal Atatürk’ün 1925 de söylediği  ;  “Eğitimdir ki, bir milleti özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya  bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder”.   ve  yine  1937 yılında söylediği “Sanayileşmek, en büyük milli davalarımız arasında yer almaktadır” sözleri ışığında Okulumuzda sürdürülen Eğitim Öğretime destek olmak;  halen öğrenci olan okuldaşlarımızı “duyuşsal anlamda motive etmek, okulumuza olan aidiyetlerini güçlendirerek başarıya odaklanmalarını, onları önceki mezunlarımızla  tanıştırıp deneyimlerini paylaştırarak; okullarıyla övünebilmelerini, yüreklenmelerini ve hayata daha pozitif bakmalarını sağlamak üzere güncelleyerek geliştirdiğimiz  ANTEMDER’in “OKULA DÖNÜŞ PROJESİ” ni okul idaremizle birlikte  iki yıldır yürütüyoruz.

        Okulumuzun 518 öğrencisinin ve 65 öğretmeninin gönüllü katıldığı anketimizle çalışmalarımızın olumlu dönüşlerini saptadık. Okul öğretmenlerimizin gözlem ve izlemelerinden öğrenci okuldaşlarımıza faydalı olduğumuzu görerek çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.

Milli  Eğitim Bakanı sayın Prof.Dr. Ziya SELÇUK’ un göreve gelişi ile birlikte  Endüstriyel tabanlı   Mesleki Teknik Anadolu Liselerimizde başlayan planlama ve iyileştirme çalışmalarını  yakınen izliyoruz.

        Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve  Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanmış olan  Mesleki Eğitim İş Birliği  Protokolünü inceliyor ve İlimiz Antalya adına Projeye dahil edilen Okulumuz “ Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” ndeki eğitim öğretimi geliştireceğini düşünerek destekliyoruz.

         Yararlı olacağını düşünerek, Mezunlar Derneğimiz ANTEMDER’in de  PROTOKOL DANIŞMA KURULU’nda ve PROTOKOL YÜRÜTME KURULU’nda yer almasını, bu yöntemle  Mezunlarımızın da Okulumuzun geleceğiyle ilgili sorumluluklara ve kararlara ortak olmasını istiyoruz.

         Bilindiği gibi 1944 yılında açılan ve  75. Kuruluş yılını kutlamaya hazırlanan Okulumuzun Mezunları ve 2016 yılında kurulan Derneğimiz üyeleri arasında:  Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, Milletvekili Çetin Osman BUDAK, ATSO Başkanı Davut ÇETİN, ESOB Başkanı Adlıhan DERE, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ayhan TOPUZ, Burdur M.A.E.Ünüversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı  Prof.Dr. Latif Gürkan KAYA, GÜ.Öğrt. Üyesi Prof.Dr. Şeref SAĞIROĞLU, A.Ü.Öğrt.Üyesi Prof.Dr. Abdullah ERDOĞAN  ile birlikte çok sayıda Öğretim Üyesi, Öğretmen, Mühendis, Mimar, Hekim, Avukat, diğer farklı alanlarda meslek sahipleri ile İş İnsanları ve Sanayiciler bulunmaktadır.

          Kurucu başkanımızın “GÜZEL OKULUMUZ SEN BİZE HAYAT VERDİN, BİZ SENİ YAŞATACAĞIZ” sloganı içeriğinde, okulumuza aidiyet duygusu ile bağlı olan mezunlarımızın okulumuzla ilgili sorumluluklara ve kararlara ortak olmasının, anılan protokol ile beklenilen yararları artıracağına inanıyoruz.

         Benzer uygulamanın diğer illerde Protokole dahil edilen Okulların Mezunlarının da dahil edilmesi ile sürdürülmesinin, mezunların okullarına ilgilerinin ve katkılarının  artırılmasını sağlayacağını düşünüyor ve öneriyoruz.

         Derneğimizin kuruluşundan günümüze, Antalya Milli Eğitim Teşkilatı ile  Okul Kadromuzun bilgisi ve desteğinde sürdürdüğümüz çalışmalarımızı www.antemder.org.tr web sitemizden izleyebilir, okulumuz idarecilerinden, öğretmen ve öğrencilerimizden Derneğimiz ve çalışmaları ile ilgili bilgiler alabilirsiniz.

           Belirttiğimiz beklentilerle “MESLEKİ EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” nde okulumuz adına Mezunlar Derneği ANTEMDER olarak  sorumluluk  almak, katkı koymak istiyoruz.

          Sizinle birlikte tüm taraflara iletilen talebimizin, tarafınızdan da değerlendirilerek gereğini ve destek olunmasını,tarafımıza bilgi verilmesini  bekliyor tüm mezunlarımız adına saygılar sunuyoruz. 06.05.2019

                                                                                                                                                                                                                                         Antemder Yönetim Kurulu Başkanı

                                                                                                      Orhan YÜKSEL

                                                                                            Makna Mühendisi / Eğitimci """