SANAYİ VE MÜDÜRLÜK ZİYARETLERİMİZ

09.10.2018

Yeni öğretim yılı ile birlikte ANTEMDER'in Planlama, aktivite ve ziyaretleri devam ediyor. 
9 Ekim Salı günü, Antemder Başkanı Orhan YÜKSEL ve Başkan Yardımcısı İbrahim KÜCÜ; Akdeniz Sanayisi Kooperatif Başkanı Mehmet ÖZTÜRK ve mezunumuz ve Dernek Üyemiz Alper KÖKEN'i iş yerlerinde, 
Mesleki Teknik Eğitimden sorumlu Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Recep YILDIZ'ı makamında ziyaret ettİler.

Sayın Yıldız ile; Antemder'in kuruluşu, gelişimi ve çalışmalarını değerlendirdik. Okulumuzdan taşınan Bölümleri konuştuk ve Bölümlerimizin  taşınmasına karşı olduğumuzu belirttik. Daha önce sunduğumuz 5 maddelik raorumuzun dikkate alınmasını istedik.  

Ayrıca Mesleki Teknik Eğitime ilginin artırılması,Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinde Endüstri Meslek Liseleri Mezunlarına kontenjan ayrılması, ilk Öğretim 7. ve 8. sınıflarda ve okullarımızın 9. sınıflarında okuyan öğrenci Velilerinin, Meslek okullarımız ve branşlarla ilgili bilgilendirilmesi, bilinçlendirmesi konusunda ANTEMDER'in Milli Eğitime destek olması konusunda görüş belirtildi.

Başkan Orhan YÜKSEL; Mesleki Teknik Eğitim konusunda okulumuz eksenli olarak Antalya Eğitimine her türlü desteği verebileceklerini, Antalya'nın en köklü Meslek Lisesi mezunlarının birikimlerini bu konuya kanalize edebileceklerini, gereğinde Antemder olarak Milli Eğitimle karşılıklı Protokol düzenleyebileceklerini belirtti.

Sayın Yıldızla ayrıca Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi öncülüğünde Antemder'in de katılımı ile "Antalya daki Endüstri Meslek Liseleri Öğrencileri" arasında düzenlenecek olan GELECEĞİN MAKİNALARI konulu proje yarışmasının da ön görüşmesi yapıldı.

Başkan Yüksel Sayın YILDIZ'ı Okula Dönüş Projemiz de sezonun İlk Konuşmacısı olarak Okulumuza davet etti.
Okul idaremizle zamanı belirleyerek, kendisi de Bucak EML Tesfiye Bölümü Mezunu da olan Sayın Yıldız'ı öğrencilerimizle tanıştıracağız.
İlgileri için sayın Mehmet ÖZTÜRK'e, Üyemiz Alper KÖKEN'e ve Şube Müdürümüz sayın YILDIZa' mezunlarımız adına teşekkür ediyor, ilgilerinin devamını diliyoruz.

https://www.facebook.com/antalyateknikemldernegi/