MEZUNLARIMIZDAN KONUŞMACIMIZ Prof.Dr. Latif Gürkan KAYA oldu.

27.04.2018

Okulumuz 1987 Elektronik Bölümü mezunlarından, Okulumuz Öğretmenleriden Sayın Ali KAYA'nın oğlu ve Derneğimizin üyesi, Burdur MAEÜ. Mühendislik Fakültesi Dekanı okuldaşımız Prof.Dr. Latif Gürkan KAYA Erken saatlerde okulumuza geldi.

Takdim öncesi Okulumuz Mezuniyet Günü cübbeleri için yapılan oylama hakkında öğrencilere bilgi veren Başkan Orhan Yüksel; oylamaya 749 öğrenci ve öğretmen katıldığını, 266 kişinin lacivertte kırmızı yakalı cübbeyi seçerken; 270 kişinin siyaha sarı yakalı cübbeyi seçtiğini, 4 oy farkla SARI YAKALI cübbe seçildiğini, sohbetlerde ve whatsap ortamında terbiye sınırlarını zorlayan itirazlar olduğunu, yeniden seçim yapalım diyenler olduğunu anlatarak: Cübbeler renkler size kimlik kişilik kazandırmaz, asıl olan demokrasidir. Demokrasi size kimlik ve kişilik kazandıracaktır... Biz de demokrasinin gereğini yaparak Cübbe Sparişini verip yaptırdık dedikten sonra; cübbeleri giymiş 10 öğrenciyi kürsüye çağırdı ve devamında Sayın KAYA'yı anons etti.

Okula gelişindeki heyecanı paylaşan Prof.Dr. Latif Gürkan Kaya, okulun hem öğrencisi ve öğretmenlerden birinin de oğlu olarak Bu okulun çocuğu anlamında öğrencilik yaşadığını, Bu okulun kendisine kazandırdıkları ile öğretim hayatını başarı ile sürdürerek bu gün kü konuma geldiğini anlattı.

Başarı yolunda tavsiyelerini paylaşan sayın Kaya daha sonra Başkan ve Yönetim Sekreteri İbrahim Kücü ile beraber Elektronik ve Bilgisayar ve Elektrik bölümlerini gezip öğrencilerle sohbetinin ardından okuldan uğurlandı. Sevgili Okuldaşımıza çok teşekkür ediyoruz.