OKULA DÖNÜŞ PROJESİNİN KONUŞMACISI İŞ DÜNYASINDAN

13.04.2018

Başkan Orhan YÜKSEL'in takdimi ile konuşmasına başlayan mezunumuz; Okulumuzun 1994 Makina mezunu, ANKUTSAN FİRMASI Sahibi Rüstem Kesgi sabah erken saatlerde okulumuza gelerek öğrencilerimizle tanıştı.
Öğrencilik yıllarından ve mezuniyeti sonrası süreci öğrencilerle paylaşan sayın Kesgi, Üniversite sınavını kazanamadığı için iş hayatına atıldığını, birkaç yıl maaşla çalıştıktan sonra Eski sanayide Oto Yıkama Yağlama iş yeri açtığını, devamında Küçük bir karton kutu fabrikasını satın alarak sektöre girdiklerini, Şu an 5. fabrikalarını kurma aşamasında olduklarını anlattı.
Bu okulda aldığı mesleki bilgilerin, disiplin ve terbiyenin kendisini başarıya taşıdığını anlatan Kesgi, bu okulun mezunu olmakla övündüğünü, gençlerinde bunun farkına vararak Okulumuzun kıymetini bilmelerini söyledi.
Konuşmasının sonunda atelye öğretmeni Uğur Ünal tarafından kendisine Derneğin hediyesi verilen sayın Rüstem Kesgi, daha sonra atelye ziyaretleri yaparak okuldan ayrıldılar.
Yoğun programlarından zaman ayırarak öğrencimizle buluşan Rüstem KESGİ kardeşimize teşekkür ediyor,başarılarının ilgi ve desteğinin devamını diliyoruz.