OKULA DÖNÜŞ Doç.Dr. Erdal KOŞUN ile DEVAM EDİYOR

26.02.2018

Okula Dönüş Projemiz Kapsamında Mezunumuz,Dernek Yönetim Kurulu üyemiz Akdeniz Üniversitesi Müh.Fak. Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Sayın Doç.Dr. Erdal KOŞUN bu sabah öğrencilerimizle tanışıp, deneyimlerini paylaşıp, onlara ders başı yaptırdı.

Konuşmasında Aynı sıralarda ,aynı atelyelerde, aynı tornalarda çalışarak 1980 yılında bu güzel okuldan mezun olduğunu, A.Ü. iki yıllık Elektrik Bölümü okuduktan sonra tekrar sınava girerek Hacettepe Ü. Jeoloji Mühendisliği kazandığını, mücadelesinin devamında 18 yıldır A.Ü. Müh. Fak. Jeoloji Müh. Ders verdiğini, Bu okulda Merhum hocamız Melih Uyar ve Halit Küçüktülü öğretmenlerinden öğrendiği Teknik Resim Bilgisi ile halen Fakültenin Jeoloji Müh. Bölümünde de Teknik Resim dersleri de okuttuğunu belirterek okulumuzun ve aldığınız eğitimin kıymetini bilin dedi ve öğrenciliğinden beri sakladığı Teknik Resim çalışmalarını öğrencilere gösterdi.

Sayın KOŞUN, Öğrenciliğinden anılarla süslediği konuşmasında, gençlerin mutlaka bir hedef belirlemelerini ve O hedefe ulaşmak için çaba harcamalarını öğütleyerek, bu okuldaki bilgilerin çok değerli olduğunu, öğretmenlerimizin kıymetini bilmeleri gerektiğini örneklerle anlattı.

Konuşmasının devamında Dernek başkanı Orhan yüksel ve Okul Müdürü Hasan YILDIZ ile birlikte Makina atelyesine giden KOŞUN, öğrenciliğinde çalıştığı tornanın başında fotoğraf çektirdi. Ardından Başkan ve Müdürle birlikte Motor Bölümüne Geçen Koşun, hayretini gizleyemeyerek ; " burası kentin en kapsamlı servis atelyesi olmuş" diyerek Mercedes, FİAT VE diğer Firmalar tarafından yapılan laboratuvarlarda incelemeler yaptı.

A.Ü. Mühendislik Fakültesinin Dekanının da okulumuz mezunu olduğunu, Fakülte öğrencilerimizin bu atölyeleri görmeleri gerektiğini, okulumuz mezunlarına gerekirse ek puanlar sağlanarak Mühendislik fakültelerine girmelerinin sağlanmasının ülke yararına olacağını belirtti.Öğrencilerimizin çok çalışarak Fakültemize gelmelerini bekliyorum diyerek Dernek Başkanı ve Okul Müdürüne teşekkür etti. Başkan Orhan Yüksel ve Okul Müdürü Hasan YILDIZ da Okulumuz ve Mesleki teknik eğitim için çok öneli buldukları OKULA DÖNÜŞ Pojersine ve Okulumuza ilgi ve destekleri için sayın KOŞUN'a teşekkür ettiler.