OKULA DÖNÜŞ MEZUNUMUZ Dr. ADNAN İŞ ile BAŞLADI

22.02.2018

OKULA DÖNÜŞ, 1979 Makina mezunumuz Antalya Tabip Odası Başkanı Dr.Adnan İŞ ile Başladı   

Derneğimizin Kuruluşu ile birlikte Başkan Orhan YÜKSEL'in gündeme getirdiği , Mezunlarımızın Öğrencilerimizle buluşturulması düşüncesi Derneğimizin " OKULA DÖNÜŞ" Projesi kapsamında uygulamaya konuldu.

 Üyelerimiz ve Derneğimizle bağlantısı olan mezunlarımızdan Farklı kariyer ve mesleklerde başarılı 60 isim belirlenip isimleri, ünvan ve görevleriyle, Okul bahçesinde (8.00x2.40 Mt) boyutunda Afişle görsel olarak ilan edildi.

 OKULA DÖNÜŞ Projesini ; Okulumuz mezunları arasında iletişim, birlik ve dayanışmayı sağlayarak, oluşacak enerjiyi okulumuz ve öğrenci kardeşlerimizin yararına kullanmak olarak özetleyen dernek Başkanı Mak.Müh.Orhan YÜKSEL, Bu dönem hedeflerini; Mezunların Öğrencilerle buluşturulup tanıştırılması ile moral ve motivasyon desteği sağlanması ve bu yıl sonunda ilk kez kapsamlı görkemli bir MEZUNİYET GÜNÜ kutlanması ile son sınıfların onurlandırılması olarak belirlediklerini açıklayarak Sayın Dr. Adnan İŞ'i öğrencilere takdim ettiler.

 Mezunlarımızdan Antalya Tabip Odası Başkanı ve Antemder Üyesi Sayın Dr. Adnan İŞ 22.02.2018 günü sabah 7.30 da okulumuza gelerek 8.00- 8.15 arası okul bahçesinde toplu haldeki öğrencilerimizle tanışıp sohbet ettiler.


Öğrenciliğinden anılarla Okulumuz ve Mesleki Eğitimin önemini vurgulayan sayın İş; Ülkede her geçen gün Üniversite mezunu işsizler sayısının arttığını; Yüksek okul ve Fakülteleri bitirenlerden çoğunluğunun asgari ücretli işlerde çalıştığını halbuki Sanayiler de de daha yüksek ücretlerle Meslek okulu mezunları arandığını belitti.


Bu okuldan mezuniyetinin ardından Farklı bir meslek olan hekimliği seçtiğini ancak kendisini sürekli teknik eleman olarak da gördüğünü, bu okulun mezunu olmakla övündüğünü belirterek öğrencilerimize önerilerde bulundu.

 Dr.Adnan İŞ, konuşmanın ardından Antemder Başkanı Orhan YÜKSEL,Teknik Müdür Yardımcısı ve Dernek Üyesi Uğur ÜNAL ve diğer konuklarla birlikte Makina, Metal ve Motor Bölümü atelyelerini gezerek gelişmeleri izleyip bilgi aldı ve anılarını tazeledi.


OKULA DÖNÜŞ Projesini gündeme ve uygulamaya koyan, Antemder Başkanı Mak.Müh. Orhan YÜKSEL de; Bu okulun 1973 Makina Bölümü mezunu olduğunu,Mevzuatta, kamu literatüründe ve sanayide Mesleki Teknik Okul Mezunlarının "ARA ELEMAN" olarak anıldığını, Okulunu sevip mesleğini iyi öğrenen mezunlarımızın " ARANAN ELEMAN" olduğunu, öğrencilerimizin Aranılan Elemanlar olarak yetiştirilmesi için mezunlar olarak güçlerini birleştireceklerini belirterek; Proje kapsamında tanıştırmaların devam edeceğini duyurdu..