YENİ YILDA YENİ YÖNETİM BEKLİYORUZ !

21.10.2017

SEVGİLİ OKUL  ARKADAŞLARIM,   ANTEMDER’in DEĞERLİ ÜYELERİ.

24  KASIM 2015  Öğretmenler Günü Kutlamalarında Öğretmenlerimin  bana öneri ve talepleri ile  doğan; Değerli Okul Müdürümüz Hasan Yıldız ile birlikte, Okulumuz mezunu olan Öğretmenlerimizden Funda Örek ve  Muazzez Kart’ ın sınırsız destek ve çabaları yanında, mezunumuz bazı öğretmenlerimizin de ilgileri ile kurulan, Antalya Teknik ve EML. Mezunlar Derneğimiz ANTEMDER’ in  2. Olağan Genel Kurulu nu Tüzüğümüze uygun olarak, 14 Ocak 2018 Pazar günü, çoğunluk sağlanamaz ise 21 Ocak 2018 Pazar günü okulumuzda yapmayı planlamaktayız. Kesin tarih ve uygulamalar, tüzüğümüz doğrultusunda sizlere ayrıca duyurulacaktır.

Resmi Kuruluşu Nisan 2016 da gerçekleşen Derneğimiz ANTEMDER, kurucu Yönetimi ve 1. Olağan Genel Kurulunda oluşan Yönetim ve Denetim Kurulları ile çalışmalarını, Okul Müdürümüzün teşvik ve anlayışı sayesinde Okulumuzda sürdürerek; Derneğimizin Antalya Protokolu, ilgili kamu oyu ve mezunlarımız nazarında tanıtımını gerçekleştirilmeye çalışılmış, talep eden mezunlarımızdan 71 kişi asli üye, Sayın Ümit Uysal’ıda onursal üye  yapılmış, sembolik etkinliklerle, üye ve mezunlarımızı buluşturmaya çalışılmıştır.

 Ancak mevcut yönetimlerimizde olup maksimum özveri  gösteren arkadaşlarımızın, asli görevlerinin yoğunluğundan kaynaklı olarak, ekip çalışması yürütülüp proje bazlı çalışmalar gerçekleştirilememiş, henüz derneğimizin çalışmaları için okul dışında bir mekan temin edilememiştir.

2018 Ocak  ayında  oluşacak yeni Yönetimin, tasarı halindeki proje bazlı çalışmalarımızı ve kendilerinin belirleyeceği proje ve hedefleri gerçekleştirmesi gerekecektir.

 Kurucu Başkanı olmaktan onur duyduğum, güzel okulumuzun Mezunlar Derneği  ANTEMDER’i daha başarılı kılacak, özellikle dernek için yeterli zaman ve imkan ayıracak  ekip oluşturabilmekte zorlanmaktayım.

  Bu nedenle de  2018 Ocak Ayındaki  2. Olağan Genel Kurul da, istekli ve derneğimizi daha ileriye taşıyabilecek; mezunlarımıza, okulumuza ve öğrencilerimize katkı sağlayabilecek başka bir mezunumuzun, Dernek Başkanlığını devralmasını ve oluşturacağı ekibi ile derneğimizin sorumluluğunu üstlenmesini istiyorum. Mevcut Yönetimimdeki arkadaşlarım ile konuyu değerlendirdik, bu durumu tüm üyelerimizle paylaşmanın yararlı olacağını düşündük.

Hedefimiz gönül ve güç birliği ile; okulumuzun 72.yılında kurulabilmiş olan mezunlar derneğimiz ANTEMDER’in Okulumuz ve mezunlarımıza yaraşır etkinlikte sürdürülerek yaşatılmasıdır. Bu kapsamda  2. Olağan genel Kurulumuzda Dernek Başkanı olmak, Yönetim ve denetim kurullarında görev almak isteyen Üyelerimizin, 24 Kasım 2017 ye  kadar mevcut yönetimimizle de diyalog halinde  ekiplerini oluşturarak, Genel Kurulumuza hazırlanmasını istiyor, üyelerimizin henüz üye olmamış diğer mezun arkadaşlarına da konuyu duyurmalarını, yardımlaşarak destek olmalarını  bekliyorum. ( henüz üye olmayan mezunlarımız da Kasım ayında derneğimize üye olarak bu görevlere talip olabilir, görev alabilirler) 

Kurucu Başkan olarak, yeni dönemde daha genç, daha özverili, derneğimize daha fazla zaman ve imkan ayırabilecek arkadaşlarımın yönetim kadrolarında olmasının yararına olan inancımla, saygı ve sevgiler sunuyor, Derneğimiz adına  ilgi ve desteklerinizi  bekliyorum.21.10.2017

  www.facebook.com/antalyateknikemldernegi/                                                                                                                                                                                                                                           Antemder  Kurucu  Başkanı

                                                                                                                           Orhan YÜKSEL

                                                                                                                 Makina Mühendisi & Eğitimci