KIBRIS GEZİSİ YAPACAĞIZ !

30.01.2017

YETERLİ TALEP OLMASI HALİNDE  19. 20.  21  MAYIS GÜNLERİNDE, PROFESYONEL TUR ŞİRKETİ ARACILIĞI İLE KIBRIS  TURU DÜZENLENECEKTİR.

KATILMAK İSTEYENLERİN.. aşağıdaki ÖRNEK  teklifi  inceleyerek,  10 Şubat tarihine kadar  0532 325 76 54   veya  0505 498 09 63 numaralı telefonlara isim, telefon ve katılacak kişi sayısını yazdırmaları gerekmektedir.

ORTALAMA FİYAT  KİŞİ BAŞI   1.100    ---   1.150  TL  ARASINDA OLACAĞI DÜŞÜNÜLMEKTEDİR.

   (  ETS  TUR  dan da FİYAT  İSTENMİŞTİR. FİYATLAR  TOPLAM  KATILIMCI  SAYISINA GÖRE NETLEŞECEKTİR.  EN AZ 40  KİŞİLİK  GÜVENİLİR TALEP GELMESİ HALİNDE  GEZİ  DÜZENLENECEKTİR.

JOLİ  TUR       GEZİ    PROĞRAMI    -- FİYATLAR

Misafirlerimizin  04.30’da Antalya  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Pegasus  Havayolları Kontuarı önünde bulunmaları gerekmektedir. Pegasus  Havayollarına ait 06.25 Antalya-Lefkoşa (Ercan) Uçağı ile K.K.T.C'ye uçuş. Saat 07.25 sularında Ercan Havalimanına indikten sonra alanda bizi bekleyen aracımızla buluşarak turumuza başlıyoruz.

 Önemli Notlar;

 Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin KIBRIS’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Devlet memuru olan misafirlerimiz kurumlarından onay yazısı almaları gerekmektedir. Havayolları gidiş/dönüş tarife ve saat değişikliği yapabilir. Bu durumda misafirimize bilgilendirme yapılır.

 1.Gün.  ( 19 mayıs 2017)

 Sabah saatlerinde Ercan Havalimanında bizi bekleyen servis aracımız ve rehberimizle buluşuyor ve zaman kaybetmeden Girne gezimize başlıyoruz. Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne çeviriyoruz. Orada 12.yy.da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bella pais Manastırını yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından  1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu şehitliğini ziyaret ediyoruz. Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı açık hava Müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, barış ve özgürlük anıtını panoramik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını arkeoloji müzesini ve dünyadaki şuana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci gemi batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne limanının kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra Girne şehrinde serbest zaman verilecektir. Dileyen misafirlerimiz Girne limanında kahvesini yudumlarken dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yaptıktan sonra otobüste buluşup otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz otelde alınacak akşam yemeğinden sonra Casino’da şans denemek, vakit geçirmek isteyenler yanı sıra otel aktivitelerinden yararlanabilir veya ilerleyen saatlerde hareketlenmeye başlayan barlarında ilerleyen vakitlere kadar eğlenebilirsiniz

 2.Gün.  (20 MAYIS 2017)

 Tatilin tatlı yorgunluğunu üzerimizden atana kadar dinlendikten sonra sabah kahvaltısı ve ardından Kıbrıs’ın en batısında bulunan yeşille mavinin buluştuğu Güzelyurt körfezine doğru Girne kıyı ovasının batı güzergahına harekete geçiyoruz. Makarios ‘un avukatı ayni zamanda Ortadoğunun en büyük silah kaçakçısına ait Mavi köşkü ziyaret ediyoruz. Hemen sonra daha da batıya ilerleyip, tarımın merkezi ve tarihin dokusunun bir arada bulunduğu Güzelyurt şehrine geçişimiz devam ederken yemyeşil ormanlarından geçerek Güzelyurt’a varıyoruz. Burada adanın çeşitli bölgelerinden elde edilen zengin buluntuların sergilendiği Güzelyurt doğa ve arkeoloji müzesini ziyaret edip Kıbrıs’taki orijinalliğini günümüze kadar koruyabilen tek kilisesi St.Mamas ikon müzesini ziyaret edip ardından da daha da batıya doğru geçiş yaparken 1963 yılında Erenköy direnişi esnasında şehit düşen pilot Cengiz Topel anıtını ve bakır madeni ocaklarıyla unlu CMC bölgesini panaromik olarak gördükten sonra Gemikonağı bölgesinde yer alan Soli antik şehrini kuğu mozaiği ile ünlü  Kıbrıs’taki ikinci büyük bazilikası  olan Soli bazilikasını ve Helenistik roma  dönemlerine ait Soli tiyatrosunu görüyor ardından da Vuni sarayı kalıntılarını ve Saray içerisindeki Athena Tapınağı ziyaret ederek Güzelyurt körfezinin kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra rotamızı Lefke kasabasına çeviriyoruz. Trodos dağlarının eteğinde bir zamanların bakır rezervinin en yoğun olduğu bölgede yer alan sevimli küçük Lefke kasabasında panaromik olarak turumuzu yaptıktan sonra Kıbrıs’taki ilk camilerden biri olan Piri paşa camiyi ziyaret edip ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize gidiyoruz.

 3.Gün.  (  21 MAYIS 2017 )

 Sabah kahvaltısının ardından otelden hareket ederek Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa –Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un sarayının panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan boğaz şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşa’ya geçiyoruz. Lefkoşa da binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun  küvette katledildiği ev; barbarlık müzesini ziyaretin etmemizin  ardından da  adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Ledra palas otelini, Ledra palas sınır kapısını, panoramik olarak gördükten sonra Lefkoşa‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne kapısını, Mevlevi müzesini panoramik, saray önü meydanını ,Venedik sütununu, bir Osmanlı yapısı olan kumarcılar hanı ,tarihi dokusu ve daracık sokaklarında yürüyerek ziyaret edip Kıbrıs’taki iki büyük Katolik katedralinden Osmanlılar zamanında camiye  çevrilen Kıbrıs’ın Ayasofya’sını ve Sultan Mahmut Kütüphanesi gördükten sonra  büyük hanı ziyaret edip Kıbrıs mutfağından çeşitli lezzetleri tatmak isteyenlere Kıbrıs nakışları ve sanat atölyelerini bir arada bulunduğu Kıbrıs özgü hediyelikleri bulabileceğiniz tarihi büyük hanın içinde serbest zaman veriyor dileyenler de arasta çarşısını ve en son açılan lokmacı geçiş kapısını gördükten sonra  da otobüsümüzde buluşup Gazimağusa’ya doğru harekete geçiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine varıyoruz. İlk olarak yazının bulunduğu ve bakırın işlendiği Enkomi şehrini panoramik olarak görüp adada ilk kez Hıristiyanlığı yaymaya çalışan St.Barnabasa hitaben inşa edilen bugünkü  St Barnabas ikon ve arkeoloji müzesini ziyaret edip, Kral mezarlarını panoramik gördükten sonra salamise hareket ediyoruz. Helenistik kalıntılarıyla Salamis’teki roma tiyatrosu, cimnazyumu ve hamamlarıyla ünlü Salamis antik şehrini ziyaret edip Gazimağusa’ya doğru  hareket ediyoruz ilk olarak  Mağusa surlarını tarihi deniz kapısını, lala Mustafa paşa camiyi, Venedik sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in zindanını gördükten sonra serbest zaman verilecek daha sonra da canbulat paşa kapısı panoramik görüp, hayalet  şehir olarak günümüze kadar gelen kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra Ercan Havalimanı’na geçiyoruz. Bir dahaki turlarımızda görüşmek üzere siz değerli Jolly Tur misafirlerimizle vedalaşıyoruz. Dönüş uçağı 23.00 Pegasus Havayolları.

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 -           2 gece 3 gün yarım pansiyon konaklama,

-           Ercan-Girne-Ercan Gidiş Dönüş transferler

-           Tüm çevre gezileri

-           Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri

-           Gidiş-Dönüş uçak biletleri

 Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 -           Otelde alınacak olan alkollü ve alkolsüz içecekler,

-           Tüm Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler

-           Tüm kişisel harcamalar

-           Ekstra belirtilen organizasyonlar

-           Müze ören yeri giriş ücretleri,

-           Pasaport ile çıkış yapacak olanların Pasaport Harç Pulu ( 15 TL ) misafire aittir. ( Nüfus cüzdanı ile çıkış yapmaları tavsiye edilir.) Sürücü Belgesi ile alana giden yolcu kesinlikle uçamaz.

 >Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına araç tipleri tayin edilir.

  

BÖLGE İKLİMLERİ:

Akdeniz İkliminin Özellikleri

Yazları sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer.

Kar yağışı ve don olayı ender görülür.

En yağışlı mevsim kış, en kurak mevsim yazdır.

Yaz kuraklığı belirgindir.

Akdeniz iklimi sıcaklık ortalamaları farklı olduğu için 2 tipe ayrılır.

Akdeniz ikliminin etki alanı Akdeniz Bölgesi’nde Toros Dağları’nın varlığı nedeniyle dar, Ege Bölgesi’nde ise dağların kıyıya dik uzanması nedeniyle geniştir.

Program zamanlamasında Hava , yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

 

      Otel                       Yetişkin               Single Oda              İlave yatak                Çocuk 7/12

 Grand Pasha              1029.00 TL             1479.00 TL                899.00 TL                   799.00 TL

 Acapulco Villa Oda      1079.00 TL             1569.00 TL                929.00 TL                    829.00 TL

 Büyük Anadolu             899.00 TL             1179.00 TL                 789.00 TL                   729.00 TL