EMO- ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI'NI ZİYARET ETTİK


MESLEK ODALARI ZİYARETLERİMİZ SÜRÜYOR

Derneğimizin, hedeflerinin ve projelerinin tanıtılıp,daha etkin olabilmek için olası paydaşlarımız la fikir alış verişinde bulunmak için bu gün de Elektrik Mühendisleri Odası " EMO" Antalya Şubesini ziyaret ettik. www.antemder.org.tr

Şube yetkilisi ve aynı zamanda işletme sahipleri olan değerli oda yöneticileri " ara eleman " sıkıntısı çektiklerini belirterek derneğimizle her konuda dayanışma içinde olacaklarını belirttiler.

Dernek Başkanı Orhan Yüksel; "ara eleman" tanımının yanlış olduğunu, bu ifadenin öğrencilerimizi ve mezunlarımızı rencide eder mahiyette algılandığını, doğru ifadenin " ARANAN ELEMAN" olacağını belirterek: her işletmenin okulumuzdan yetişmiş kişileri aradığını, O halde okulumuz mezunlarının ARANAN ELEMANLAR olduğunu, bundan sonra ARANAN ELEMAN ifadesinin kullanılması gerektiğini belirtti. Yetkililer Aranan eleman tanımının doğru olduğunu, alışılageldiği için bu ifadenin kullanıldığını belittiler.

Derneğimizin Önümüzdeki süreçlerde düzenleyeceği seminer, konferans ve çalıştaylarda iş birliğine hazır olduklarını belirten EMO yöneticilerine teşekkür ediyor ilgi ve desteklerinin devamını diliyoruz.