Dernek Hakkında

15.04.2016

KANAL ANTALYA DA  OKULUMUZ VE DERNEĞİMİZİ TANITTIK.

Başkan Orhan Yüksel'in katıldığı 55 dakikalık proğramın tekrarını bu linkden izleyebilirsiniz. 16.09.2019

https://youtu.be/EdNsXSWkNWg

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 1925 yılında “ Eğitimdir ki, bir milleti özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır veya bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder ” derken; 1937 yılında da “Sanayileşmek, en büyük milli davalarımız arasında yer almaktadır”. demiştir. 

Bizler de, Kurtuluşun eğitimle olacağına, kalkınmanın Sanayi ile, Sanayinin Mesleki Teknik Eğitim ile gelişeceğine, artı değerin ancak üretimle oluşabileceğine inanıyor; Bizleri eğitenlere teşekkür ediyoruz.

Belki de bunları bilmeden daha çocuk yaşlarımızda; Antalya Sanat Enstitüsü’e, Antalya Endüstri Meslek Lisesi’ne, Antalya Teknisyen Okulu’na, Antalya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne başlamıştık. Okulumuzun ismi hep değişe de tercihlerimiz değişmemişti. İlk yıllarda sınıfsal, ekonomik koşullarımızın gereği idi tercihlerimiz. Hangi nedenle olursa olsun doğru yapmışız.. İyi ki bu Okulun Öğrencileri olmuşuz. Başlarken farkında olamasak da çok şanslıymışız.

Bizi biz yapan, rotamızı belirleyen öğretmenlerimizden Melih Uyar(Boksör)’ın(04.02.2018 de 84 yaşında vefat etti, nur içinde olsun), 24 Kasım 2015 günü okulumuzdaki öğretmenler günü kutlamalarında; 1973 yılı öğrencilerinden olan, Dernek Kurucu Başkanımız Makina Mühendisi & Eğitimci  Orhan YÜKSEL’e önerileri, emir anlamında ki ricaları ile başladı Mezunlar Derneği maceramız.

Aynı gün, Okul Müdürümüz Hasan YILDIZ’ın teşvik ve desteği, okulumuz mezunu olan öğretmenlerimiz den Funda ÖREK’in ilgi, heyecan ve takibi; mezunlarımız olan kurucu arkadaşlarımızın katkıları ile güç buldu hareketimiz. Adım, adım yürüyüp, duyanlarla el ele tutuşarak ve gönül sermayesi ile bu günlere geldik. Başarımızın temel gücü daima gönül sermayesi olacaktır.

Kurucu Başkanımızın kuruluşla birlikte gündeme getirdiği; “Okullarımız ve eğitimin gelişmesi için, her yurttaşın mezun olduğu okulları ile ilişkilerini kesmemeleri, olanakları ölçüsünde Mezunlar Dernekleri vb. yöntemlerle okullarına yardımcı olmaları gerektiği” fikri etrafında kenetlendik. İnandık, İnancımızın gereğini yapmaya ve örnek oluşturmaya karar verdik.

Sizinle birlikte bir fazla ve daha güçlü olacağız. Bize katılmazsanız bir kişi eksik olacağız. Sizce de, Mesleki Teknik Eğitiminin, okulumuzun ve anılarınızın önemi varsa paylaşmak için, başarılara ortak olmak , güzellikler yaratmak için aramızda olmanızı diliyoruz.

Derneğimize Üye olmanızı istiyoruz. Fikirlerinizi fikir torbamıza, olanaklarınızı ve gücünüzü, gücümüze katın ki ortak aklın gücünü yüceltelim. Fikri birikimleri yaşama geçirecek, Fiziki ve Nakti katkılarınızla büyüyerek yürüyelim. Yıllar sonra okulumuza, atelyenize girdiğiniz anda yaşadığınız, yaşayacağınız  anlatılması zor olan güzel duygularınızı gönül potamızda birleştirip, Enerjiye & Sinerjiye dönüştürelimki daha da güçlenelim.

Okulumuzu Antalya da ve ülkemizde ilk sıralara taşıyalım. Ülkemiz Mesleki ve Teknik Eğitimine kalıcı, güzel tohumlar ekelim. Sevginin ışığında, saygının sıcaklığında Güncel siyasetleri aşalım. El ele, gönül gönüle güzelliklere yürüyelim. Acıyı da, tatlıyı da paylaşalım. Aramızdaki sosyal ve ekonomik dayanışmayı artıralım.

Öğrenci Kardeşlerimize destek olalım. Yeni mezunlarımızı da saflarımıza katalım. Atatürk’ün yolunda kararlı adımlar atalım.

VARMISINIZ,SİZİ DERNEĞİMİZ E BEKLİYOR,SAYGI VE SEVGİLER SUNUYORUZ. / KURUCU BAŞKAN...